Мешканець Запоріжжя встановив світовий рекорд, рятували чоловіка на БТР

666
1978 рік, запоріжці зустрічають рекордмена світу на вокзалі "Запоріжжя-1". У центрі - Володимир Ященко та його наставник Василь Телігін.
Переможця спортивного турніру із Запоріжжя, який встановив світовий рекорд 40 років тому у грузинському Тбілісі, вивозили зі стадіону на БТР – захоплена публіка ледь не “залюбила” сморстмена “до смерті”.

40 років тому – 16 червень 1978 року. Тбілісі. Міжнародний легкоатлетичний турнір на призи газети «Правда». Героєм спортивного заходу вкотре стає запорізький стрибун у висоту Володимир Ященко.

19-річний запоріжець, можна сказати, не зовсім шанобливо поставився до старту змагань. Висоту 2,20 наш земляк брав тільки з третьої спроби, 2,24 – з другої. І тільки коли всі конкуренти вже використовували свої спроби, наш спортсмен «вибухав». З другої спроби Володя б’є свій же світовий рекорд (на відкритих стадіонах) – бере планку на висоті 234 сантиметри. Тріумф Ященко в Тбілісі занурює грузинську столицю в справжню ейфорію.

– Володя встановив світовий рекорд і біг по стадіону коло пошани, – згадуватиме пізніше Валерій Александров, віце-президент Федерації легкої атлетики України. – На доріжку з трибун летіли квіти і сотенні купюри. Жінки-грузинки зривали з себе браслети, кільця, кидали під ноги Володі, щоб він доторкнувся до їхніх коштовностей хоча б шиповкою … Міліція запанікувала. Для того. щоб Ященко вивезти зі стадіону, викликали БТР, посадили героя на броню. Тбілісі гудів до ранку, ресторани не закривалися! – пише РОМАН АКБАШ

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...