Мішки грошей та документи – силовики показали що знайшли у Запоріжжі в освітян

567

Вчора, 17 вересня співробітники служби безпеки України у Запорізькій області проводили обшуки у вищих навчальних закладах Запоріжжя. Також обшукували помешкання підозрюваних у скоєнні кримінального правопорушення осіб. Під час обшуків знайдено куп’юри, щоб перерахувати які знадобилося декілька квадратних метрів.

Правоохоронці встановили, що посадовці організували механізм протиправного перебування в Україні вихідців з деяких країн Близького Сходу та Північної Африки. Для реалізації оборудки зловмисники задіяли представників місцевої комерційної структури. Використовуючи програму міжнародного студентського обміну, ділки оформлювали фіктивні запрошення іноземцям на нібито навчання до українських закладів вищої освіти. На підставі отриманих запрошень мігранти набували право на проживання в Україні з подальшою можливістю  виїзду до країн ЄС.

Оперативники спецслужби також встановили факти незаконного отримання іноземцями, які не знаходились на території України, документів про здобуття вищої освіти. Вартість своїх «послуг»  зловмисники оцінювали від п’яти до десяти тисяч доларів США. Під час проведення санкціонованих слідчих дій у декількох вишах, офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів справи правоохоронці виявили паспорти іноземців, які нібито навчаються в Україні,  понад сто одинадцять тисяч американських доларів, майже сімдесят тисяч Євро, а також інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконних дій. Операція з викриття зловмисників проводилась спільно з прокуратурою та поліцією.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...