Міська влада відбирає в запоріжців бібліотеки

143

Рішення закрити ряд бібліотек прийняла міська влада, –  повідомила мешканка Запоріжжя у соціальній мережі Facebook. Вона запевняє, що міські чиновники посилаються на обмеженість бюджету в 2018 році, а тому вимушено заощаджують  кошти через закриття міських бібліотек. Тим самим економлячи на розвитку та освіченості запоріжців. У місті планують залишити всього 4 бібліотеки, 2 дорослі та 2 дитячі. Бібліотеки у районах міста планують ліквідувати.

Можливість цієї реформи негативно сколихнула мешканців Запоріжжя. Зокрема, в соціальних мережах пішла хвиля публікацій від користувачів щодо того, як може вплинути реформа на освітній рівень людей, а насамперед на підростаюче покоління.

На початку січня 2018 року почне свою роботу комісія з аудиту бібліотек, їх книжкового фонду, екзаменування працівників та перевірки мультимедійної техніки. Та на підставі перевірки буде вирішуватися доля бібліотек.                                              Слід зазначити, що на останній сесії міської ради приймали бюджет на 2018 рік. Його визнали дефіцитним. Попри це, влада вирішила, що краще витратити гроші на розбудову аеропорту, фінансування футбольного клубу, а освітньо-культурні заклади залишити без грошової підтримки.

Запоріжанка, яка звернула увагу на проблему пише:

“Особисто наша бібліотека (14 в Шевченківському р-ні) – це осередок освіти, культури, патріотизму, волонтерства. В бібліотеці, в якій нараховується 5 тис читачів (з Мокрянки, із Зеленого Яру, і навіть з Вільнянська) кожного тижня проходять якісь заходи – чи то із учнями шкіл, чи ліцеїв, чи то просто з читачами. Знайомства з новинками української літератури, з талантами Запоріжжя (письменниками, музикантами, поетами), виставки” – розповідає Леся Гармаш.

Активні запоріжці просять розголосу цієї проблеми та все ж таки мають надію, що наступного року вони зможуть спокійно відвідувати бібліотеки.

загрузка...