Міська влада Запоріжжя побила власний рекорд, докинувши до пакету майже сотню землевідводів

996

Здавалося б, міська рада у сьогоднішньому складі навряд чи може чимось здивувати на закінченні своєї каденції, та як виявилося – таки може. Наприклад закинути до обговореного та узгодженого на комісії пакету земельних питань рекордну кількість землевідводів. Так вона і зробила за пів доби до сесійного дня.

На сайті міськради Запоріжжя 18.08.2020 оприлюднили перелік проєктів рішень стосовно землевідводів, але за день до сесії цей список доповнили. Ще тиждень тому питань було 86, а вже 25 серпня їх стало 184. Це рекорд, бо останній гучний раз був тоді, коли для Володимира Кальцева протягнули кілька “шкурних” питань, у тому числі в парку Яланського.

Напевно таки не здалося, що в передчутті  відриву від керма, влада хоче доробити недороблене і заробити незароблене. Дуже влучно про це висловився депутат від фракції «Європейська Солідарність» – Андрій Согорін.

«Добряче так депутати Запорізької міської ради сьогодні (26 срепня – ред,.) комунальне майно та земельку попилили, аж гай гудів», – написав депутат.

Під час сесії було прийнято понад 200 земельних рішень без обговорення. Їх подали ввечері перед сесією з порушенням закону «Про доступ до публічної інформації», тобто органи місцевого самоврядування зобов’язані були публікувати проєкти рішень за 20 днів до моменту їх прийняття. На жаль влада проігнорувала закон. Чи навмисно це було зроблено?

Цікава ситуація, на сесії кожне земельне питання не розглянули окремо, вони були прийняті пакетом, тобто більшості депутатів навіть не знали за що вони голосують, бо ж на комісії бачили зовсім інше наповнення пакету. Окрім цього, усі питання, які стосувалися бюджету та приватизації 10 – ох приміщень, також були прийняті пакетом без обговорення.

«Нам навіть не дали повністю ознайомитися з питаннями, настільки різко пред’явили і сказала проголосувати. На насправді не було можливості їх детально вивчити. Кіт у мішку був», – прокоментував Андрій Согорін.

Схожа ситуація трапилася у 2018 році – історія з ділянкою під кафе “Наутілус”, що розташовний був в парку Яланського. Тоді проект рішення про те, що власники землі відмовляються від неї, і можна віддавати цю ділянку кальцевскій фірмі “Ленд дівелопмент”, був внесений в останній момент. Його ніхто не бачив, і самі депутати проголосували за нього “наосліп”.

Але правосуддя все ж сталося й Орджонікідзевський районний суд визнав протиправним рішення Запорізької міськради передачі в оренду фірмі «Ленд Дівелопмент» землі під кафе «Наутілус», і постановив скасувати його.

Таким хитрим способом влада намагається усіх обдурити та приймати рішення, щоб протягнути інтереси наближених людей.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...