На Запоріжжі археологи знайшли поховання часів середньовіччя – ВІДЕО

763
Фото: mamai-gora.org

Група археологів, студентів та волонтерів, яка проводить археологічну експедицію на Мамай-горі, що у Великій Знам’янці Кам’янсько-Дніпровського району, виявили поховання епохи пізнього середньовіччя (XV століття). Про це повідомили археологи на сторінці розкопок у Facebook.

Їх експедиція стартувала 5 днів тому і вчора, 10 липня, археологам вже вдалося виявити першу знахідку.

“Припускаємо, що можливо, це міг бути представник племені, яке забезпечувало послуги охорони, так як знаходилось поруч з найбільшою переправою нижнього Подніпров’я – Микитинською переправою”, – повідомили археологи.

Перша зачистка сезону 2018

Нарешті, після 4 днів від початку роботи експедиції, знайдено перше поховання доби пізнього середньовіччя у цьому сезоні! Припускаємо, що можливо, це міг бути представник племені, яке забезпечувало послуги охорони, так як знаходилось поруч з найбільшою переправою нижнього Подніпров'я – Микитинською переправою. Нам дуже хочеться ділитись всім, що відбувається на розкопі, тому ми підготували для вас відео, яке за 30 секунд показує як відбувається зачистка поховання для подальшого дослідження.І гарні новини – до кінця цього тижня розпочнуться роботи з допомогою бульдозера! Будемо на зв'язку)Як нас можна підтримати: http://mamai-gora.org/#MyMamay

Опубліковано Мамай-Гора Вівторок, 10 липня 2018 р.

 

Варто відзначити, що зараз на розкопках археологи працюють без залучення державного фінансування, яке б їм дуже знадобилося. Адже Мамай-гора – це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам’ятки охоплюють періоди епох неоліту, бронзи, раннього залізного віку та середньовіччя.

Фото: mamai-gora.org

Зараз Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 400 метрів берега. Вчені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо. Тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету ЗНУ. Щороку, влітку десятки студентів, а також просто любителів історії та давнини досліджують цю унікальну пам’ятку.

Цього сезону вони самотужки збирають кошти, аби залучити до розкопок бульдозер. Це дозволить пришвидшити процес та розширити територію розкопок з 500 до 2000 метрів.

“2018 року ми поставили собі амбітну ціль – прискорити дослідження пам’ятки, вперше за багато років залучивши до досліджень спеціальну техніку… Й ми раді вам повідомити, що до кінця цього тижня розпочнуться роботи з допомогою бульдозера! Будемо вдячні за будь-яку інформаційну та фінансову підтримку!”, – кажуть археологи.

Підтримати команду археологів можна на сайті.

Читайте також: «Bad Boys Blue» и «Караоке на майдане»: в Запорожье готовятся к празднованию Дня металлурга

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...