На Запоріжжі директор підприємства намагався незаконно експортувати до Росії товар військового призначення

26
Фотоілюстрація

Директора одного з підприємств Мелітополя обвинувачують у порушенні порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю. Відповідний обвинувальний акт скеровано до суду. Про це повідомляють в пресслужбі Прокуратури Запорізької області.

Встановили,  що у липні 2019-го директор підприємства, використовуючи митний пост «Мелітополь» Запорізької митниці ДФС, організував незаконне відправлення (без передбаченого дозволу чи висновку служби Державного експортного контролю України) до Росії індукційної тигельної плавильної електропечі. Її контрактна вартість понад 90 тисяч доларів США.

Зазначають, що  складовою цієї електропечі є тиристорний перетворювач частоти, що віднесений до товару подвійного використання (військового призначення, допущеного у цивільному використанні). Його міжнародна передача підлягає державному експортному контролю.

Правоохоронці викрили та задокументували протиправну. Відправлення товару скусавали, а на піч наклали арешт.

Прокуратурою області 19.05.2020 обвинувальний акт скеровано до Мелітопольського міськрайонного суду для розгляду по суті.

За скоєне директору підприємства загрожує штраф або позбавлення волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...