Найбільше сьогодні допомагають медикам благодійні фонди і волонтери, а не держава, – Ігор Артюшенко

53

В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили підтримку українських медиків в період пандемії.

Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко прокоментував законопроект про страхування медиків, який цього тижня розглядали в Верховній Раді.

–  Історія зі страхуванням має два кейси. Насправді це перемога опозиції. Тому що фракція «Європейська Солідарність» примусила позачергово зібратись парламент і все таки почати ухвалювати закони щодо страхування і щодо масових тестувань.

Ще 10 квітня Петро Порошенко заявив про подання цього закону, про те, що необхідно страхувати медиків і у випадку зараження виплачувати компенсації, і у випадку загибелі медичного працівника.

А потім була ціла епопея з приводу того, що весь цей час законопроект не попадав в порядок денний, хоча були позачергові засідання, але чомусь влада і монобільшість не реагували на ці вимоги.

Після цього було зібрано, якщо я не помиляюсь, 156 підписів, я яких кілька підписів це – підпис власне монобільшості, і через це все таким примусили владу розглянути ці два законопроекти . Це перший кейс.

Другий кейс, на жаль, про шахрайство, політичне рейдерство власне монобільшості і особисто Арахамії.

Тому що вони, замість того, щоб захистити медиків і підтримати виплати компенсацій, подали в пику інший законопроект, розуміючи, що у них монобільшість, і вони можуть прийняти будь що завгодно для того, щоб отримати якісь політичні дивіденди. І в результаті відбулось шахрайство,  –  сказав політик

Ігор Артюшенко пояснив, чому законопроект «Слуг» не захищає інтереси медиків.

– Тому що насправді на сьогоднішній момент ухвалений законопроект, але ще не підписаний президентом, в якому виплати відбуваються тільки у випадку інвалідності. Якщо просто захворів ніякої компенсації, на жаль, не буде.

Будь-який лікар-інфекціоніст скаже, що від респіраторної інфекції немає інвалідності, вона може біти від ускладнень від цієї захворюваності. А на це потрібен час. Тобто встановити що інвалідність виникла від коронавірусу неможливо. Це про шахрайство.

Тому зараз «Європейська Солідарність» вимагає, щоб президент не підписував цей законопроект, повернув його назад в парламент, щоб повернутись до попереднього першого законопроекту, в якому виплати нараховуються у разі захворювання медичного працівника.

А щодо захисту медиків – в мене особисте враження про те, що найбільше сьогодні допомагають медикам благодійні фонди і волонтери, а не держава, – підсумував парламентар.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...