Небезпека кредитного рейтингу України: Зеленському неможна втручатись в історію з Приватбанком

33

Кредитне агентство Moody’s повідомляє: Кредитний рейтинг України може сильно постраждати, якщо новий президент України втрутиться в судові розгляди, пов’язані з націоналізацією Приватбанку.

У Moody’s відзначають, що зміни в банківському секторі, в тому числі націоналізація Приватбанку, стали одним з найбільших успіхів економічних реформ за останні п’ять років.

“Будь-яка загроза цьому прогресу – така, як ймовірність того, що новий президент втрутиться в судові справи на користь колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського в місцевих судах, – стане серйозною перешкодою на шляху реформ”, – зазначають в кредитному агентстві.

У Moody’s вважають, що такий сценарій є малоймовірним для України, проте визнають: якщо так станеться, негативний вплив від цієї справи дуже зашкодить кредитному рейтингу України.

 

Для довідки (Економічна правда): 

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету міністрів: визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного “Приватбанку” з ринку за участю держави.
Національний банк вирішив подати апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, яким за позовом Ігоря Коломойського була скасована націоналізація Приватбанку.
Активісти руху “Чесно. Фільтруй суд” повідомили, що колегія суддів, яка визнала незаконною націоналізацію “ПриватБанку”, недоброчесна. Зокрема, йдеться про головуючого суддю Ігора Качура, суддів Володимира Келеберду та Віталія Амельохіна.
20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірваннядоговору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування “Приватбанку”, отриманими до входження держави в капітал банку.

загрузка...