Нова влада та особисто Зеленський намагаються узурпувати правоохоронний орган, – Ігор Артюшенко

33

В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили актуальні події минулого року. Серед них – звільнення Володимиром Зеленським з посади голови Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко назвав декілька причин, які на його думку, посприяли цьому кадровому рішенню.

 – Чому зняли? По-перше, він не виконав поставлені завдання я маю на увазі щодо переслідування опозиції. Дуже хотів – десятки порушених кримінальних справ щодо попередньої влади, але, власне, через недолугість, принаймні всі дивились ті пресконференції того пана Труби, як він намагався якось відповідати на запитання журналістів, дивитись було смішно. Власне за це і поміняли, це перша була причина.

Друга – це звичайно скандали через всі ті можливо ймовірні службові злочини, які вчинялись безпосередньо паном Трубою, а я маю на увазі дзвінки отримані від очільника офісу пана Президента, і, власне, команди слідчим. Директор ДБР не має права втручатись в слідство згідно с законом, а він втручався.

І третє – звичайно, бажання нової влади зробити стовідсотково свого. Тобто все таки Труба він був від попередників, умовно кажучи, він хоч і виконував функції чи то Портнова прес-служби, чи то Портнов його прес-службою був, не знаю вже, але чомусь на будь-яке повідомлення Портнова ДБР відповідало так, як було треба Портнову. Тому замінили, – сказав політик.

Після звільнення Труби тимчасовою головою ДБР призначили депутатку від “Слуги народу” Ірину Венедіктову, яка є соратницею  Зеленського. Венедіктова  долучилась до його команди ще до президентської кампанії, потім стала радницею президента.

Ігор Артюшенко зазначив, що наразі Володимир Зеленський має намір узурпувати правоохоронну гілку.

–  Те, що останніми роками дуже кричалось про корупцію і те, що у нас дуже корумпована країна, так ті, хто так кричали чомусь зараз, коли відбуваються дикі речі, чомусь всі мовчать

А те, що відбувається – це намагання нової влади повністю особисто пана Зеленського узурпувати правоохоронний орган. Тому що ДБР розслідує все, що не пов’язане з корупцією у ТОП-чиновників, тобто у депутатів, – підкреслив парламентар.

Нардеп VIII скликання вважає, що такими призначеннями Зеленський зможе тиснути не тільки на опозицію, але й на власну монобільшість.

–  З 1 січня обмежується недоторканість і буде стовідсотково свій Рябошапка відкривати провадження чи не відкривати, і буде стовідсотковий очільник ДБР, який буде власне і займатись оцим розслідуванням.

Оце те, що переслідує пан Зеленський, і я не кажу про опозицію. Це ж владі і тій монобільшості, яка вже потихеньку тріщить і в питаннях землі, і в питаннях змін Конституції. А їм треба якось шукати для змін в Конституцію 300 голосів.

І таким чином будуть, скажімо так, «скріплювати» моноліт Слуг, скріплювати опозицію для прийняття відповідних рішень, – пояснив свою позицію Ігор Артюшенко.

Повна версія ефіру: за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NWgcmZ5nQbo

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...