Нові газові правила на ринку ЄС: чи відбудеться Північний потік-2?

23

У Раді ЄС затвердили нові правила щодо газового ринку. Їх створили спеціально для газопроводів, що не належать країнам ЄС.

Основні нові правила про антимонополію та недискримінацію. Звучать вони так: розмежування власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до прозорості. В основному стосуються російського Північного потоку-2.

Це означає, що компанія-оператор “Північного потоку-2” має бути незалежною від російського “Газпрому”, а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки за згодою Єврокомісії.

Чи будуть прийнятними ці правила для Росії і чи побачимо ми троянський газопровід, як його називають політичні експерти?

Газова директива набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному журналі ЄС. Держави-члени Євросоюзу матимуть дев’ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність до директиви.

В ЄС хочуть, щоб поправки до директиви набули чинності до запуску “Північного потоку-2”, який, як очікується, введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

загрузка...