Новий прем’єр-міністр отримав листа в якому автори пишуть про погіршення економіки

229
Фото: Google.com

Новоспечений прем’єр-міністр Денис Шмигаль отримав відкритого листа від колективу VoxUkraine, де автори вказують на необхідність прийняти ряд заходів, щоб в Україні не сталося погіршення економічної ситуації.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на Liga.net.

В листі вказано, що через ряд факторів (зокрема поширенням коронавірусу та нестабільності на світових фінансових ринках) в Україні може різко погіршитися економіка.

Фахівці нагадують, що світова економіка може уповільнитись до 1,5-2% (минулого року зросла на 3%). Зважаючи на пандемію, може взагалі зупинитись, як це було у 2009 році. Зрозуміло, Україна також відчує наслідки. В часи світової кризи українська економіка скоротилася на 15%, а гривня знецінилася на 37%.

Якщо влада не вживатиме заходів – кризи не оминути. Інвестиційна та бізнес-спільнота вже негативно споглядає на Україну через звільнення Генерального прокурора. Річ у тому, що при цьому об’єктивних причин влада не спромоглася надати. Також більшість непокоїться вірогідністю згортання реформ, обмеження незалежності НБУ та відмови від співпраці з МВФ.

Ситуація ускладнюється тим, що нам ще треба здійснювати виплати за зовнішнім державним боргом та високими потребами у запозиченнях для фінансування бюджету.
Тому нам не обійтися без співпраці з МВФ та підтримки міжнародних партнерів, які допомагатимуть лише стабільному уряду.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...