Очільник УПЦ МП у Запоріжжі попередив про можливість нечуваної жорстокості з боку священиків

4447
Митрополит Запорізької єпархії УПЦ МП Лука кілька днів тому зробив гучну заяву, яка занепокоїла священиків та вірян. 

На початку вересня Вселенський Патріарх Варфоломій дозволив священикам вступати в другий шлюб за певних обставин. Зокрема, якщо у священика померла дружина, або покинула його з власної волі, то він тепер матиме право одружуватися вдруге. Така квота не поширюється на випадки, коли сім`я розпалася за згодою сторін, або отець сам покинув дружину. Втім, зазначається, що кожен випадок будуть розглядати окремо.

Раніше, якщо у священика помирала дружина, або залишала його, то він мав варіанти: або змиритися і решту свого життя прожити одиноким, або ж зректися служби Господу і жити звичайним мирським життям, за бажання – з новою дружиною. Також був варіант стати ченцем. Проте, навіть за таких умов винятки все ж були.

Рішення Патріарха Варфоломія визвало ряд дискусій, дехто вважає його правильним,  бо це зменшить відтік священиків, які зрікаються служіння заради сімейного життя, інші кажуть – це порушуватиме шлюбну дисципліну всередині єпархій.

В очільника Запорізької єпархії УПЦ МП Луки своє сприйняття цього рішення, а офіційна заява викликає занепокоєння – звідки у голові священнослужителя з`явилися подібні думки? Владика вважає, що за умов надання права колегам одружуватися вдруге, вони будуть створювати штучні умови для задоволення своїх бажань. Він заявляє, що це може стрімко збільшити смертність серед дружин святих отців, а тим самим натякає, що священики попросту вбиватимуть своїх “набридливих” жінок.

“Не шутка то, что константинопольское послабление брачной дисциплины для клириков может привести и к стремительному возрастанию смертности среди жен священнослужителей. Ведь это санкционированное священноначалием разрешение можно применить также для устранения «надоевшей» супруги, с целью сочетаться в дальнейшем с новой и, может в чем-то более интересной и привлекательной, женщиной. Поэтому такого рода поблажки страдают определенной антропологической незрелостью, следованием за плотскими устремлениями ветхого Адама, продолжающего жить в душе любого мужчины, независимо от его посвящения в клир. Поэтому Отцы и мудро постановили и оградили единобрачие для клириков, чтобы не дать возможности страстному  расползанию. Вместо духовного подвига предлагаются поблажки и оправдание” – вказано на сайті Запорізької єпархії УПЦ МП.

Владика Лука також попередив, якщо таке рішення мотивуватиме священиків до переходу в Констатинопольський Патріархат, то це свідчитиме про нечистоту святих отців. Остання теза наштовхує на думку, що саме масовий відтік священиків з церков московського патріархату турбує Владику більше, а ніж саме рішення Патріарха та можливість збільшення смертності серед жінок.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...