Одна із запорізький ОТГ відзначилася серед решти в Україні

207

Веселівська ОТГ першою з громад в Україні придбала мобільну лінію для сортування твердих побутових відходів, про це зазначається на сайті ЗОДА.

Ще з вересня 2018 року представники Веселівської громади почали працювати над втіленням ідеї щодо мобільної лінії по сортуванню твердих побутових відходів. Було підготовлено концепцію, проектну пропозицію на фінансування, знайдено виробника і в кінцевому результаті  придбано мобільну лінію.

За повідомленням Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування, нова лінія призначена для переробки побутових відходів – як на полігонах, так і на несанкціонованих сміттєзвалищах. Конструкцію пересувного сміттєсортувальника розробили полтавські інженери (ТОВ «Система модернізації складів»).

Така лінія має багато переваг. Окрім кроку до розв’язання  екологічної проблеми це і можливість її пересувати і збирати сміття на несанкціонованих сміттєзвалищах, і економія коштів на транспортуванні сміття при сортуванні на місці, і додаткові робочі місця, адже планується задіяти шість працівників.

Основне обладнання сміттєсортувальника розміщене в автопричепі. Сміття завантажують у контейнер із бункером, звідти воно рухається конвеєрною стрічкою. Тверді відходи потрапляють у барабанний сепаратор, де мішки розриваються й сміття калібрується на дрібну фракцію. Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик та інші відходи. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал. Органіка відсортовується в окрему ємність. Автопричеп оснащений металопластиковими дверима, вікнами, системою вентиляції. Біля кожного посту – аварійні кнопки, керування обладнанням здійснюється з пульту управління.

За один раз можна відсортувати шість позицій, причому сортування можна робити кілька разів і навіть за кольором пластика. Наступний крок – за допомогою пресу папір, скло, пластик пресуються і стають придатними для подальшої реалізації. У подальших планах Веселівської громади – придбати ще й обладнання для переробки пластика на гранули.

Загальна вартість такої лінії – 1,4 млн. грн., з яких 50% – це кошти проекту USAID «Агросільрозвиток», 50% – кошти субвенції на розвиток інфраструктури.

За словами голови Веселівської ОТГ Петра Кіяшка, після налагодження роботи сортувальної лінії будуть обговорювати умови співпраці з іншими громадами.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...