Парубій вимагає звільнити територію України: засідання асамблеї Міжпарламентського союзу

82

«Я хочу звернутися до голови Державної Думи Російської Федерації – заберіть свої окупаційні війська з України, перестаньте вбивати українців», – так звернувся голова Верховної Ради України Андрій Парубій до представників Росії під час асамблеї Міжпарламентського союзу. 140 асамблея відбулась 7 квітня в Доха, що в Катарі.

У своїй промові Парубій наголосив: чим раніше будуть звільнені окуповані Росією українські території, тим менше буде загрози для всього світу.

«Те, що вони там роблять з українськими дітьми, післязавтра може трапитися і з вашими дітьми. Ми повинні зупинити Путіна!», – підкреслив спікер ВР.

Андрій Парубій нагадав, що в окупованому 5 років тому Росією Криму були в корені змінені шкільні навчальні програми. Так, кількість класів з українською мовою навчання на окупованому півострові зменшилася з 875 до 163, закриті всі 7 шкіл з українською мовою викладання, а в цілому, число дітей, які вивчають українську мову за п’ять років окупації зменшилося в 31 разів.

Також з початку російської окупації в Криму було закрито 9 з 16 шкіл з кримськотатарською мовою навчання, а кількість учнів в них зменшилася з 13 тис. до 4 тисяч і продовжує знижуватися.

«Батьків змушують нібито добровільно відмовитися від вивчення рідної мови. Прізвища батьків, які вимагають для своїх дітей освіту українською або кримськотатарською, передаються ФСБ», – додав він.

Парубій підкреслив, що понад 46 тис. жителів Криму через окупацію Росією стали внутрішньо переміщеними особами. Багато з них – це викладачі, які в силу своєї проукраїнської позиції втратили роботу і зазнали переслідувань з боку окупаційної влади.

Довідка: міжнародна організація, створена в 1889 році у Франції. Це був перший постійний форум для політичних багатосторонніх переговорів. Спочатку організація складалася з окремих парламентарів, але з тих пір перетворилася на міжнародну організацію парламентів суверенних держав. Національні парламенти 163 країн є членами союзу разом з 10 регіональними парламентськими асамблеями, які є асоційованими членами. Союз має постійних спостерігачів в Генеральній Асамблеї ООН та загальний консультативний статус в Економічній і соціальній раді.

загрузка...