Патріоти, військові, інтелігенція, представники церкви, громадських і культурних організацій закликали запоріжців об’єднатися навколо «Європейської Солідарності»

54

Понад 30 патріотичних ветеранських, волонтерських, громадських організацій Запорізької області закликали запоріжців підтримати “Європейську Солідарність” на місцевих виборах.

 

Шановні патріоти, побратими і посестри! Сьомий рік поспіль триває неоголошена війна проти українського народу. Російський ворог діє підступно і зухвало – не визнаючи відкрито своєї присутності, прикриваючись брехливими тезами про громадянську війну, Кремль окупував наші землі і наразі не припиняє спроб просунутися вглиб країни.  Весь цей час нам вдавалося зупиняти агресора, але останні події в країні показують, що зовнішній ворог підіймає голову. І відбувається це не без допомоги ворога внутрішнього. Вже більше року ми спостерігаємо, як влада здає національні інтереси називаючи «шляхом до миру» шлях до капітуляції. Відвід українських військ, брудна кампанія проти Збройних Сил України, політичні переслідування воїнів АТО, залучення до мінських перемовин прихильників Кремля, зрив Офісом президента операції спецслужб по затриманню «вагнерівців», сфабриковані справи проти патріотів, знецінення здобутків відновленої раніше української армії  – це лише мала частина великої кампанії під назвою «Реванш». І місцеві вибори 25 жовтня ці реваншисти розцінюють як серйозний шанс закріпити свої позиції в регіонах і вже офіційно впроваджувати свої антиукраїнські ідеї в місцевому самоврядуванні.
В разі, якщо це вдасться, шість років боротьби, перемог і втрат будуть марними.
Ми, військовослужбовці, які боронили українські кордони, які відстоювали кожний клаптик незалежної землі як ніхто розуміємо ту величезну загрозу реваншу, яка нависла над Україною. Ми висловлюємо підтримку «Європейській Солідарності» – єдиній українській опозиції, політичній силі, яке не йде на поступки російському агресорові в жодних питаннях, яка здатна зберегти курс на Євроінтеграцію, обраний народом під час Революції Гідності. Ми закликаємо патріотів об’єднатись і відстояти українську Незалежність в цьому бою. Бо результат наших дій і на фронті, і на виборчій ділянці має бути один – вільна, демократична, Незалежна  Україна з синьо-жовтими стягами в кожному місті!  Слава Україні!

ГО «Честь і Гідність» Запоріжжя; ГО « Запорізька рада ветеранів АТО ; ГО « Запорізьке обласне об’єднання сімей загиблих воїнів АТО «РОДИНА КОЗАЦЬКОЇ ЗВИТЯГИ»; Волонтерський центр «Солдатський привал»: ГО «Спілка волонтерів та ветеранів АТО «Небайдужі»; ГО «Захисники України» Енергодар; ГО «Токмацьке об’єднання воїнів АТО»; ГО «Захист» м. Приморськ; ГО «Вільнянська районна спілка воїнів АТО (ООС)»;ГО «Побратимство Михайлівських Патріотів»; ГО «Ветерани осійсько-української війни Пологівщини»; ГО « Учасники бойових дій російсько-української війни Пологівщини»;ГО «Спілка учасників АТО Гуляйпільского району»; БФ «Патріот» Новомиколаївка; ГО «Спілка учасників АТО Чернігівського району Запорізької області»

Шановні віряни! Рік тому Українська Православна Церква отримала довгоочікувану незалежність. Томос –історичний документ, який свідчить про те, що Помісна Церква України є незалежною і рівною з іншими церквами, здійснив мрії мільйонів українських вірян. Духовенство завжди пам’ятатиме, хто надав Україні церковну незалежність. Сьогодні Православна Церква України відіграє значну роль в державотворенні. Саме церква є однією з основ, на якій будується незалежна держава. Це тісний, непереривний зв’язок. Вибори в місцеві органи самоврядування – це надважливий крок, адже ми обиратимемо не людей, ми обиратимемо курс на подальші п’ять років. Ми молимось, щоб країна продовжила шлях змін, направлених на збереження національності і духовності,направлений на розвиток кожного регіону. Бажаю учасникам виборчого процесу мудрості, виваженості і успіху в добрих справах!

Настоятель Свято-Покровського храму ПЦУ м. Василівка, протоієрей Роман Садовий

 

Шановні патріоти, волонтери, активісти громадських організацій! Під час Революції Гідності ми разом, пліч-о-пліч відстоювали Незалежність і курс на європейський розвиток. Розвернувши країну геть від Москви ми зіткнулис з російською агресію. Всією країною ми будували дві армії – армію бійців та армію волонтерів. Ті, хто стояв у витоків волонтерського руху пам’ятають ці особливі відчуття перших зборів, перших поїздок на передову, сліз від зустрічей і неосяжне горе від втрат. Поки наші воїни захищали кордони на фронті ми в мирних містах боронили українські стяги. І те, що над Запоріжжям ніколи не розвивався триколор – наша спільна перемога. Але тривожні часи не закінчуються. Сьогодні загроза проросійського реваншу висока, як ніколи. Ворог на Сході відчуває вседозволеність з боку української влади і поводить себе все зухваліше. Кремлівські посіпаки всередині країни підіймають голови і готуються до чергового удару по українським цінностям. Представники проросійських політсил вже ділять посади і готуються до поступового знищення української державності. Саме тому сьогодні, як і в 2013му, час єднатися! Ми не можемо дозволити зайти у місцеві ради тим, хто виконуватиме забаганки Кремля,сидячи в українських провладних кабінетах. Ми не можемо дозволити, щоб всі наші здобутки були знищені в угоду кривавому російському агресору. Бо саме він наш головний опонент на цих виборах.Ми закликаємо всіх патріотів, які хочуть жити в сучасній, вільній, демократичній країні гуртуватися навколо єдиної опозиційної проукраїнської партії «Європейська Солідарність». Разом ми відстоїмо українське Запоріжжя!

БО БФ «Лебедія»;БО БФ ««Майбутнє Запоріжжя»; ГО « Волонтерський центр «Солдатський привал»; БО БФ «Миротворці України»; ГО «Спілка волонтерів та ветеранів АТО «Небайдужі»; Комітет сприяння поверненню кримськотатарського народу на історичну батьківщину «АЗАТ»;Організація «Українська диаспора Євромайдан Рим»; Волонтерська Группа «Оріхів- армії»; Волонтерська організація «Тенета війни»;Волонтерська організація «Таврійські скіфи»; ГО «Пологівська Самооборона»

Дорогі запоріжці!  Дуже просто бути патріотом, коли довкола лише однодумці. Набагато складніше боротися за Ідеали і Цінності там, де середовище інфіковано бацилами байдужості, пасивності, «какая разніца» і «гірше не буде».

Серед усіх міст країни, де ГО «Справа Громад» і партія «Європейська Солідарність» почали взаємодіяти, саме Запоріжжя стало кейсом успіху, безконфліктності і результативності. Про що це говорить? Про команду, яка готова, хоче і може боротися. Команду, яка має Принципи і Цінності, а це безцінно в політиці. Саме тому ця команда вартує довіри і однодумців, і партнерів, і виборців. Вінстон Черчилль свого часу наголошував: успіх – це ще не крапка, невдача – це ще не кінець. Єдине, що має значення, – це мужність продовжувати боротьбу. А боротьба за європейську Україну в Запоріжжі, це ще й честь і діло принципу. І це під силу команді «Європейської Солідарності».Вони зможуть, якщо громада допоможе.

Віталій Гайдукевич, Співзасновник ГО «Солідарна Справа Громад»

Шановні просвітяни та прихильники нашої організації! Товариство «Просвіта» – найповажніша та найавторитетніша громадська організація культурно-освітянського спрямування, яка нещодавно відзначила 150-річчя своєї діяльності. З моменту свого створення «Просвіту» очолювали  видатні освітяни і науковці, діячі культури  та творчої інтелігенції – справжні патріоти України і  рушії Незалежності та Соборності нашої держави.
Від Михайла Коцюбинського і Івана Франка до Героя України  Дмитра Павличка та Павла Мовчана – протягом століття найкращі представники українського народу берегли та активно розвивали  українську мову та культуру, національну освіту та сам український спосіб життя.
З просвітянського середовища поставали українські політичні, громадські та молодіжні організації, в яких виховувались майбутні загальнонаціональні діячі – борці за волю України.

Товариство «Просвіта» разом з Народним Рухом України за перебудову стали організаційною рушійною силою під час національного відродження та здобуття незалежності у 1991 році.

Активно діяла Просвіта і під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності, підтримуючи боротьбу українського народу проти диктатури бандитських режимів та відстоюючи національні цінності. А з початком російської агресії –  займалась інформаційною роботою,  поширюючи українське слово у зросійщених регіонах через газети та книги власного видавництва.

Очільники і активне членство Просвіти в Криму та на Донбасі були вимушені покинути рідні домівки через загрозу їх життю та не поодинокі репресії з боку окупаційної російської влади.

В Запоріжжі  та області Товариство «Просвіта» активно представлена серед  наукової та творчої інтелігенції  у всіх вищих навчальних закладах: кандидат медичних наук, доцент Микола Лебединець (ЗДМУ), доктор історичних наук, професор Віктор Гудзь (МДПУ), доктор філософських наук, професор Віктор Жадько (ЗДМУ, ЗДІА), заслужений діяч мистецтв Григорій Мацегора, кандидат наук, Голова Національної спілки письменників в області Ольга Стадніченко (ЗНУ), перший голова Народного Руху України в Запоріжжі Костянтин Лямцев  та багато-багато інших представників національної інтелігенції.

Саме просвітяни в Запоріжжі вперше добилися ухвалення Програми розвитку української мови в області та місті, а також активно просували декомунізацію та перейменування вулиць на честь українських національних героїв і видатних діячів освіти та науки.

В сьогоднішній передвиборчий час Товариство «Просвіта» в Запоріжжі чітко усвідомлює ті загрози, які нависли над нашою областю та країною загалом – загрозу невігластва, дилетантизму, кричущої непрофесійності та системного проросійського реваншу. Саме тому Запорізька «Просвіта» закликає до єднання всі проукраїнські патріотичні сили навколо «Європейської Солідарності» – політичної сили, яка єдина зможе ефективно протидіяти зовнішнім та внутрішнім загрозам в органах місцевого самоврядування.

«Просвіта» закликає активно долучатись до роботи, нести українське слово та українські національні цінності в маси та підтримати «Європейську Солідарність» на виборах 25 жовтня.                                                                      

За дорученням голови ЗОО ВУТ “Просвіта”                           

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...