«Петро Порошенко єдиний з кандидатів, хто чітко говорить, якою дорогою поведе Україну» – експерт Олександр Черненко

279

Народний депутат України та політичний експерт Олександр Черненко провів сьогодні зустріч із запорізькими студентами та дав прес-конференцію для місцевих журналістів. Основною темою зустрічей  були  ризики, що пов’язані із виборами президента України в березні 2019 року.

В аудиторії Запорізького національного університету політик розказав студентам про ті брудні схеми, що сьогодні застосовують політики заради голосів виборців. Велику частину доповіді політик приділив важливості свідомого вибору та обов’язкової явки до виборчих дільниць.

«Сьогодні у нас з вами дуже відповідальна задача – довести світу та і самим українцям, що ми можемо провести демократичні вибори.  Наші вороги дуже сподіваються  та і докладають зусиль до того, щоб дискредитувати Україну перед світом, щоб показати, що українська влада не може забезпечити проведення чесних виборів. Самим же кандидатам, принаймні більшості з них, не так важливо як це буде відбуватися, головне бажаний результат. Дехто вже сьогодні дає зрозуміти, якщо результат голосування за підсумком першого туру їх не влаштує, то кандидат буде боротися за нього будь-яким методом, у тому числі силовим. Ми всі чудово розуміємо, що таке нестабільна політична ситуація всередині країни та до чого вона може призвести.  Саме тому, ми маємо дуже серйозно поставитися до виборів Президента і не дати жодних підстав для сумнівів, що результат, за підсумками підрахунку голосів це дійсне волевиявлення. Також  закликаю всіх, добре думати за кого голосуєте. Не  дозволяйте собою маніпулювати чи стати жертвами піар технологій. Дивіться не так на обіцянки чи програму кандидати, а на реальні дії, тільки вчинки людини можуть гарантувати, що вона буде працювати на благо країни» – зауважив Олександр Черненко.

Сам же політичний експерт серед кандидатів на пост Президента України підтримує Петра Порошенка. Свій вибір Олександр Черненко зробив на основі аналізу дій кандидатів, їх зв’язків та програм.

«Звичайно, я читав програму кожного з кандидатів у Президенти, також аналізував дії, обіцянки , які політик давав раніше і те, виконав їх чи ні. І вам раджу керуватися саме реальними фактами, а не тим, що написано, бо папір, як  то кажуть, все витримає. Стосовно самих програм, я звернув увагу на те, що ніхто окрім Петра Порошенка не має чіткої позиції з приводу того, яким шляхом Україна повинна рухатися. За минулі кілька років був створений міцний фундамент для розвитку країни з економічної точки зору, також , наближення соціальних стандартів до рівня європейських. Ми всі вже мали нагоду відчути переваги децентралізації, коли нарешті гроші залишаються на місцях. Громада бачить, як проходить реконструкція дороги, на яку ніхто не звертав уваги десятки років, як будують нові амбулаторії, відкривають дитячі садки, відновлюють парки та сквери , можна продовжити цей перелік. Все це відбувається завдяки вдалій реалізації реформі децентралізації. Можна назвати і ряд інших реформ, це складні процеси, але вони наближують Україну до стандартів ЄС, де рівень життя є достойним. Так, от, жоден з цих процесів не досягнув рівня незворотності. В цьому вся небезпека. Петро Порошенко каже – вступимо в ЄС, вступимо в НАТО,  та й інше він каже чітко і принципово, це значить, що людину не можна підкупити чи переманити. Це, я вважаю, чітка позиція і окреслена дорога. Інші кандидати заявляють – ми будемо вести переговори, ми проведемо референдум, ми подивимося як буде. Що це значить? Я вважаю, що в людей, які так говорять позиції немає і вони умисно не кажуть чітко, яким бачать шлях країни, щоб надалі керуватися не інтересами українців, а власними.
Якщо повертатися до питання, чого я підтримую нині діючого Президента, то є й інші аргументи. Сьогодні чітко можна простежити, що ця людина вже зробила для країни, це армія, в першу чергу, це світове визнання, це безвіз та економічна свобода. Я не хочу , щоб країна втратила те, що так важко давалося ціною відірваних територій та людськими життями. Наше несерйозне ставлення до вибору Глави держави може допустити ще більші втрати. Українці мусять думати, бо ціна питання аж надто висока » – зазначив експерт Олександр Черненко.

Велику частину спілкування з журналістами він приділив також відкритості кандидатів. Соціології, нестабільності позицій виборців. Загалом Олександр Черненко повідомив, що вірить соціологам і розуміє, що до другого туру, швидше за все пройдуть Порошенко та Зеленський.

В контексті цього, він повідомив журналістам, що дуже важливими є дебати кандидатів, що вийдуть до другого туру. Петро Порошенко багато їздить країною, зустрічається з українцями, відповідає на запитання журналістів, веде відкриту дискусію та кампанію. Володимир Зеленський, у той же час всіх уникає, запрошення ігнорує, а на запитання представників ЗМІ відповідає – я вам нічого не винен. Позиція дуже проста щодо журналістів та українців зокрема – я вам нічого не винен, тож нічого робити не буду. Це образа виборця, – підсумував експерт.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...