Програму «Пакунок малюка» призупинено?: запоріжці не можуть отримати «бебі-бокси»

801
Фотоілюстрація

У соціальних мережах мешканці Запоріжжя, та не тільки, скаржаться, що вже декілька місяців не можуть отримати допомогу від держави при народженні дитини – «бебі-бокси». Журналісти сайту «RegionNews» спробували розібратися в ситуації.

«Пакунок малюка» мешканці Запорізької області, та інших регіонів, не можуть отримати ще з березня поточного року. Хоча багато хто двозначно висловлювався про співвідношення ціни та якості «бебі-боксів», проте це суттєва допомога для сімей з новонародженими малюками. Тому, коли призупинили видачу пакунків, суспільство відчуло одразу. Офіційно ніде не повідомляють причини, місцеві журналісти спробували самостійно з’ясувати обставини.

Спочатку вони подзвонили на урядову гарячу лінію, однак там відмовилися відповідати телефоном, лише через офіційну відповідь (письмово). Потім зателефонували в пресслужбу Запорізької міської ради, де відповіли наступне:

“Програма є державною. Тендер на закупку бебі-боксів проводить Міністерство соціальної політики. У цьому році тендер наче відбувся, але розпочалася процедура його оскарження, тому фактично пакунки закупленими не були, відповідно їх до пологових будинків Запоріжжя не доставили. Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради надсилало до відповідного міністерства декілька листів, щоб знайти вирішення цієї проблеми, але позитивного рішення отримано не було. Так, люди скаржаться, є навіть ті, хто не отримав пакунок малюка в лютому. В міністерстві пообіцяли все видати, колись, але ж речі розраховані на немовлят з перших днів життя, тож є розуміння того, що через декілька місяців людям цей пакунок підходити не буде “.

Зазначимо, пресслужба Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляла, що підписана Проєктна угода з ЮНОПС на 2019-2020 рр. на отримання 12000 «пакунків малюка» у період з 1.03.2019 по 28.02.2020. У Держбюджеті на «пакунки малюка» в поточному році передбачено 1,6 млрд грн.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...