Рада-2019 розпочала роботу після зимових канікул: що встигли депутати за перший тиждень?

103
Парламент розпочав свою роботу з 16 січня, однією з важливих тем було – як допомогти полоненим українським морякам.
«Не втримав бетон, плавився метал, але наші українські воїни вистояли. Наші бійці утримали і не здали окупантам донецький аеропорт. Тоді, у січні 2015 року, це було дуже символічно. Нашими воїнами захоплювався увесь світ. За них молилася вся Україна. Вкотре хочу подякувати усім чоловікам і жінкам, ставшими героями, які в ці хвилини боронять спокій усього українського народу», – заявив Андрій Парубій, голова Верховної Ради України.
Кілька ратифікацій не знайшли підтримки в залі, адже в парламенті не було й половини депутатів. В коаліції пояснили низьку явку нардепів наближенням президентських виборів.
Ірина Геращенко перший віце-спікер Верховної Ради України прокоментувала: «Якщо люди прийняли рішення, що вони йдуть на вибори – нехай офіційну відпустку оформлять – це буде чесно».
Одною складовою теми субсидій є питання верифікації. Тобто перевірки тих, хто отримує допомогу від держави. Міністерство фінансів підготувало законопроект, який має зняти всі суперечливі питання.
Після отримання Томосу, єдиний та важливий документ, який ухвалили на цьому тижні – церковний, спрямований на посилення захисту прав громадян на свободу віросповідання через узгодження чітких і прозорих механізмів зміни конфесійної приналежності релігійних громад.
«Іншими словами – надасть українським громадам право не бути заручниками “РПЦ в Україні”, а вільно та щиро зробити свій вибір на користь української церкви, де підтримують нашу армію, наших Героїв, нашу державність, незалежність і моляться за Перемогу! За – 229» – наголошує запорізький нардеп партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.
Просидівши у напівпорожній залі два дні нардепи все ж узялися голосувати за документ. Перед тим комітет оперативно вніс дві головні поправки. Стостовно кількості парафіян, які можуть змінити приналежність і церковного майна.
Попереду у нардепів – знов два тижні відпустки. Але вже офіційної, оскільки 9-ту сесію народні обранці урочисто закрили, а 10 відкриють у лютому.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...