Реконструкція площі Фестивальної повністю зав’язана на “запоріжсталівських”

644

У Запоріжжі завершилися тендери на проведення робіт з реконструкції головної площі міста – Фестивальної. ЇЇ реконструкцію анонсували ще з кінця минулого року, а фінансування відстоювали навіть у той час, коли на медицину області бракує понад 300 мільйонів гривень. Після проведення тендерів приходить розуміння чому так відстоювали спрямування бюджетних коштів саме туди. Збіги у підрядних організаціях заставляють замислитись – по суті реконструкція повністю зав’язана на “запоріжсталівських”.

Департамент капітального будівництва Запорізької ОДА 21 травня замовив ТОВ “АЛД-Проект” авторський нагляд за реконструкцією площі Фестивальної вартістю 466 тис. грн, повідомляє “Наші гроші.Запоріжжя”. А ТОВ “АЛД-Проект” через ТОВ “АЛД інжиніринг та будівництво” належить Олексію Лебедєву – директору з капітального будівництва та інвестицій ПАТ “Запоріжсталь”.

Закупівля проходила без конкурсних процедур. Також “АЛД-Проект” займалося розробкою проектної документації реконструкції.

ТОВ “АЛД-Проект” через ТОВ “АЛД інжиніринг та будівництво” належить Олексію Лебедєву – директору з капітального будівництва та інвестицій ПАТ “Запоріжсталь”. Керує ТОВ “АЛД-Проект” з 2019 року Наталя Дуванська.

За декілька днів до отримання вказаного тендеру ТОВ “АЛД-Проект” мало назву ТОВ “Системний інноваційний сервіс-проект” та належало через ТОВ “Система інноваційного сервісу” Валентинові Бондаренку. Раніше власницею фірми також була Наталія Жорж – через фірму ТОВ “Системний інноваційний сервіс”. Останнє вже виконувало часткові роботи з реконструкції площі Фестивальної. Також ця фірма була підрядником ПАТ “Запоріжсталь” – підприємства з групи “Метінвест” Ріната Ахметова.

Валентин Бондаренко через ТОВ “Система інноваційного сервісу” також володіє ТОВ “Системний інноваційний сервіс-Запоріжжя”. Колишній власник ТОВ “Системний інноваційний сервіс-Запоріжжя” – Сергій Дичко – також виконував роботи для ПАТ “Запоріжсталь”. Крім того, Наталія Жорж була власницею ТОВ “Міський сервіс”, де директором був Олексій Гончаров – тодішній помічник депутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Руслана Божка. Божко та Гончаров працювали на “Запоріжсталі”.

Представники ПАТ “Запоріжсталь” заявляли про готовність виділити 20 млн грн на реконструкцію площі Фестивальної. Також це металургійне підприємство виділяло гроші на розроблення частини проектної документації.

Підряд саме на реконструкцію площі вартістю 117 млн грн нещодавно отримало ТОВ “Хозхімсервіс”, яке виконувало роботи для заводів з групи “Метінвест” Ріната Ахметова (“Азовсталі”, Єнакіївського металургійного заводу та ін.).

Також “Хозхімсервіс” виконувало роботи для ТОВ “Ентелі”, де виконавчим директором вказувалася Наталія Жорж. У ТОВ “Ентелі” також орендувало обладнання ТОВ “Системний інноваційний сервіс-Запоріжжя”.

Частина ділянки на площі Фестивальній довгий час була в оренді у ТОВ “АБГ Созидатель” – для побудови багатофункціонального комплексу, але ніяких робіт представники цієї фірми на площі не виконували. У 2019 році депутати вирішили припинити цій фірмі оренду начебто “через добровільну відмову орендаря”.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...