Розкрита “схема” активістів і поліції по “наливайках” в Запоріжжі

181

Останні публікації в ЗМІ про можливу причетність відомих активістів, які нібито борються з «наливайками» по всьому Запоріжжю, а насправді займаються вимаганням грошей, викликали серйозний ажіотаж у мережі.

Журналісти вирішили детальніше дізнатися про схеми, які працюють в цьому нелегальному бізнесі.

Як відомо, «наливайки» в Запоріжжі розташовані не те, що по всьому місту, а практично в кожному другому багатоквартирному будинку. Також не є таємницею, що торгують там найчастіше низькоякісним, контрафактним або навіть сурогатним алкоголем, а подекуди і наркотиками. І звичайно, поліція не може про це не знати. Але, якщо точки працюють, то значить це комусь вигідно. І як виявилося з недавніх пір – не лише поліції вигідно.

За нашою інформацією, з кінця минулого року на кілька десятків точок «наливайок» зайшли “активісти” на чолі з відомим Олексієм Херсоном, зовсім недавно звинуваченим  в подвійному вбивстві.

ЯК ПРАЦЮЄ СХЕМА.

Активісти виходять на дільничних райвідділів, або заступників по матеріальному забезпеченню, які зазвичай в темі і пропонують свої послуги зі збирання грошей. Якщо все йде добре, виходять на начальників райвідділів, збільшують обсяг і розширюють сфери.

“Активісти «кошмарять» власників точок продажів, знімають ролики, викладають їх в мережу і кажуть підприємцям тариф, за яким вони забезпечать їм спокій і вирішать питання з поліцією”, – розповідає  джерело порталу «Акцент»

До речі, в ряді випадків активісти проводять рейди разом з поліцією. Про що є публікації в мережі  Фейсбук.

Як стало відомо, одна з ГОшок, з якою працює Олексій Херсон (Любинська) пішла в кінці минулого року на договір з поліцією. Їй  дали “зелене світло”. Натомість, за наявною інформацією, активісти забезпечують відкат силовикам в 90%.

“Але оскільки суми там просто ахові, то і 10% на активістів вистачить. Тим більше,  якщо ходити і «кошмарити» точки кожен день “, – говорить Акценту  джерело.

Після оприлюднення схеми в минулих публікаціях, активісти, зрозуміло, виплеснули  весь гнів на поліцію. За словами Херсона, він навіть знає хто із силовиків стоїть за, як він вважає, його дискредитацією.

 

А що їм ще сказати? Адже це єдиний варіант, який хоч якось виправдовує їхні дії в очах громадськості.

Тільки ось люди не дурні і швидко активістів “розкусили”. Ніхто з «борців» не працює, зате всі мають хороші камери, телефони, записують пристойні ролики. Завжди знаходяться в мережі і можуть моментально виїхати в будь-яку точку. І на все на це є гроші! Звідки тільки? Такі питання ставлять все більше запоріжців.

Як і питанням, чому «наливайки» як працювали, так і продовжують працювати.

У результаті бачимо, що такі горе-активісти, та ще й з кримінальним минулим, а у деяких випадках навіть кримінальним сьогоденнями, повністю дискредитують третій сектор і дійсно гідних громадських активістів у Запоріжжі. А таких чимало.

Даною публікацією просимо звернути увагу керівництво запорізької поліції на схеми “співпраці” слідчих райвідділів з такими активістами і проблему «наливайок»  в цілому. За здорове суспільство потрібно боротися не для галочки чи видимості діяльності.  Простим публікаціям прес-релізів про перемоги у війні з бандитами вже ніхто не вірить.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...