Розвитку не буде: одній з громад Запорізької області заблокували субвенцію

735

На сайті «Районка» з’явилася інформація, що держава забрала субвенцію, яку надали Пологівській ОТГ, без конкретних пояснень. 10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці кошти. А також місцевим органам самоврядування «рекомендували» добровільно надати письмову згоду на їх повернення.

Грошова допомога, в розмірі 15 млн 233 тисячі гривень, мала надійти у липні поточного року. Проте гроші надійшли у вересні. Кошти хотіли пустити на утримання доріг, реконструкцію об’єктів комунальної власності, утримання каналізаційних мереж та споруд водовідведення територіальної громади.

Також, під загрозою нереалізації залишились такі проєкти: будівництво ливньовок по вулиці Щасливій та Державній, будівництво нового ЦНАПу, де роботи вже ведуться і на їх виконання потрібно 900 тисяч гривень. Придбання комунальному підприємству висотної вишки 24 метри і сміттєвоза, прочищення каналізаційних систем міста, капітальний ремонт каналізаційного колектора.

Асоціація міст України звертає увагу на те, що законодавчих підстав для надання згоди на проведення операцій по відкликанню коштів субвенції немає. Адже Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто немає ніяких законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів до державного.

При ухваленні рішення необхідно врахувати, що в майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції та виконання зобов’язань по фінансуванню відповідних витрат. Асоціація міст України бачить в зверненні Держказначейства намір принизити авторитет і спроможність органів місцевого самоврядування як перед жителями громад, так і перед бізнес-спільнотою.

Втілення цих соціально важливих проектів впливає на якість життя жителів міст, селищ і сіл, об’єднаних територіальних громад. До того ж, на місцях вже укладені договори з підрядниками або проводяться процедури закупівлі.

Читайте також:Скандал Коломойського та Шустера у програмі “Свобода слова Савіка Шустера” – відео

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...