Схема на 25 мільйонів: як місцеві чиновники віддають підряди “своїм”

533

У неділю, 30 вересня, збіг строк виконання робіт з реконструкції пішохідної зони на проспекті Маяковського, який був установлений при укладанні договору з підрядником. Але ж проспект Маяковського й досі огороджений парканом, а кінця й краю будівельним роботам не видно.

Що ж не так з цим будівництвом у самісінькому центрі міста?

Навесні цього року КП «Управління капітального будівництва» двічі оголошувало торги по цьому об’єкту, на які подалася лише одна компанія. Відповідно, до чинного законодавства, КП «Управління капітального будівництва» після двох невдалих торгів застосувала переговорну процедуру і призначила підрядником ту саму компанію, яка єдина двічі подавалась на торги, що не відбулись.

А ось тут-то, як то кажуть, і заритий собака.

Оголошуючи двічі торги по цьому об’єкту, в тендерній документації КП “Управління капітального будівництва” встановило термін закінчення робіт в поточному році. Враховуючи необхідний обсяг робіт – виконати їх у зазначений термін було неможливо. І саме цьому, реальні будівельні компанії не брали участь у торгах і не подавали пропозиції.

Вочевидь, нереальним термін закінчення робіт був і для ТОВ «Девелопмент енд констракшн», яке і було тим єдиним учасником торгів, і з яким врешті-решт 15 травня 2018 року виконуючий обов’язки директора КП «Управління капітального будівництва» Андрій Бушов уклав договір підряду на 25 з гаком мільйонів гривень.

І в цьому договорі чорним по білому була зазначена дата завершення робіт 30 вересня 2018 року.

Але проходить лише десять днів, і 25 травня той самий Андрій Бушов підписує додаткову угоду, відповідно до якої термін закінчення робіт встановлюється 10 жовтня вже дві тисячі дев’ятнадцятого року.

Причини такого поблажливого ставлення до підрядника стають зрозумілими, якщо трохи погортати сторінки історії компанії-щасливчика.

ТОВ “Девелопмент енд констракшн” зареєстровано восени 2016  року на Валерію Романову, прописану у Донецьку. Подаючись на торги, на підтвердження досвіду виконання робіт, фірма надавала, зокрема, договори на виконання робіт для комбінату “Запоріжсталь”.

Також контактною особою на торгах від “Девелопмент енд констракшн” вказано Ігоря Ковальова. Він же вказувався у бізнес-реєстрах контактною особою одного з підрозділів компанії “Донбасмонтажспецстрой”. Вона виконувала низку проектів з впровадження промислових установок на підприємствах в Україні та за кордоном, зокрема і для комбінату “Запоріжсталь”, про що раніше писав сайт Наші гроші.

Окрім цього, “Девелопмент енд констракшн” зареєстровано в Запоріжжі, по вул. Південне шосе, 78. Тут же зареєстровано ТОВ “Смарттек”, яке виконувало низку робіт для “Запоріжсталі” та інших підприємств групи “Метінвест” Ріната Ахметова і пов’язано з іншим підрядником “Запоріжсталі”  – фірмою “Системний інноваційний сервіс – Запоріжжя”.
Лише протягом останнього року “Девелопмент енд констракшн” уклало договорів із бюджетом м.Запоріжжя майже на 60 млн. гривень.

Нажаль, запоріжці знову стали свідками використання «міцними господарниками» схеми, як, начебто, законно, і, начебто, з дотриманням передбачених процедур, перекласти гроші з міського бюджету до кишені свого підрядника. А будівельний майданчик в центрі Запоріжжя, нам, схоже доведеться спостерігати ще цілий рік.

загрузка...