Штрафи для пішоходів та зміна по-батькові: в Раді розглянули заплановані нововведення

26
Фото: інформаційне агенстство "Уніан"

Вчора, 3 червня, на засіданні в Раді народні депутати розглянули законопроєкти про право змінити ім’я по-батькові, про посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху, кадрові питання, а також законопроєкт про зменшення терміну оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування.

За проєкт закону №2697 про посилення адміністративної відповідальності для пішоходів, які порушують правила дорожнього руху, проголосували 277 нардепів. Проєктом акта пропонується внести зміни до санкцій частин першої, третьої та четвертої статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підвищивши розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, в тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння, або якщо такі дії призвели до створення аварійної ситуації.

Так, у разі непокори пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, переходу ними проїжджої частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху пропонується карати накладенням штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (чинна редакція КУпАП передбачає попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Якщо ті самі порушення вчинені особами, які перебувають у стані сп’яніння, вони потягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (чинна редакція передбачає штраф у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Також в першому читанні Рада прийняла законопроєкт, який дозволяє українцям міняти своє ім’я по-батькові.

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про рішення комітету, який рекомендує Раді прийняти за основу законопроєкт з пропозицією зменшити термін оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, з “20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття” до “10 робочих днів”. Після обговорення законопроєкт був прийнятий за основу 298 голосами “за”. Про це повідомляє інтернет-видання «Букви».

 

Фото: інформаційне агенстство “Уніан”

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...