Скарги мешканців Запоріжжя цілком обгрунтовані – науковці

297

У Центральній геофізичній обсерваторії (ЦГО) ім. Б.Срезневского провели моніторинг забрудненості повітря у міста України за січень-червень поточного року, – пише  “Інтерфакс-Україна”.

Місто Маріуполь за індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря по п’яти пріоритетних забруднюючих домішок, знову опинився на першому місці в січні-червні 2018 року серед 39 міст України, на останньому – Горішні Плавні Полтавської обл .

Серед міст країни з високим рівнем забруднення в I півріччі поточного року знаходяться після Маріуполя, в порядку зниження, також Одеса, Луцьк, Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ), Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов’янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя.

“Всі ці міста оцінюються як з високим рівнем забруднення”, – констатували в ЦГО.

При цьому зазначили, що за підсумками всього 2017 року рівень забруднення атмосфери в Маріуполі і Дніпрі характеризувався як дуже високий, в інших містах – високий. У минулому році в списку з високим рівнем забруднення атмосфери перебували в порядку зниження Кам’янське, Одеса, Слов’янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород.

В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря великих міст був обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин – формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок – завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень в 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначалося вміст 22 забруднюючих речовин, включаючи вісім важких металів.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2018 року було в таких містах, як Горішні Плавні Полтавської обл. (На 39-му місці), Ізмаїл (38), Світловодськ (37), Чернівці (36) і Харків (35).

Читайте також: З-під стін Запорізької міської ради мітинг перемістився до сесійної зали — відео

загрузка...