Складна арифметика: українцям показали, як змінилися ціни та доходи відносно долара

1028

Згідно із вказаної порівняльної таблиці – українці за останні кілька років не збідніли, а навпаки. Тож виходить, поширені в народі фрази: -“українці ледве виживають, нація зубожіла, ми стали жити гірше” та інші, виникають від невміння чи небажання рахувати.

Оскільки всі, в буквальному сенсі кричать про зростання ціни долара, тож розрахунок необхідно вести у прив’язці до нього. Отже, якщо порівняти мінімальну заробітну плату 2013 року, яка складала 1147 гривень, по курсу долара це 141$ з мінімальною заробітною платою поточного 2018 року, яка зараз становить 3723 грн, а це по нинішньому курсу 142 долари, виходить, що за 5 років зросла мінімалка лише на 1$.

Втім, якщо аналізувати ціни на продукти харчування, паливо та вартість комунальних послуг та прив’язати це до долара, виходить, що ми витрачаємо на 10$ менше, ніж у 2013 році. Ціни у таблиці вказані актуальні, тож можете звірити чи перерахувати самостійно. Ті сім’ї, які ведуть детальний аудит сімейного бюджету, свої висновки напевно зробили. Варто зазначити, у таблиці нічого не сказано про субсидії, якими масово користуються українці.

У передвиборчій горці фразами стосовно зростання цін та зубожіння українського народу будуть маніпулювати, тож вести свою арифметику дуже корисно.

загрузка...