Скоро запоріжцям доведеться купувати цигарки по 100 гривень

3600
Фотоілюстрація

Поправки до законопроєкту№1049 про єдині рахунки для сплати податків і зборів від нардепа Олександра Дубінського можуть спровокувати сильне здорожчання тютюнових виробів, закриттю фабрик в Україні, збільшення нелегальної торгівлі цигарками.

Ухвалення законопроєкту №1210 про внесення змін до Податкового кодексу України передбачає зростання ставки акцизного податку. Прогнозується, що пачка сигарет може коштувати від 80-100 грн.

«Зміни, передбачені законопроєкт № 1210, несуть високі ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Збільшення цінового розриву з країнами-сусідами і низька купівельна спроможність громадян може привести до різкого зростання рівня контрабанди», – розповідає директорка із зовнішніх зв’язків компанії Філіп Морріс Україна Наталія Бондаренко.

Нескладно здогадатися, що обіг контрабанди тютюновими виробами в Україні зросте. Держава не отримуватиме мільярди.

Вже сьогодні спостерігаються негативні тенденції: підприємці переносять своє виробництво в інші країни, де вигідно працювати. Для прикладу тютюнові фабрика «В.А.Т – Прилуки», яка входить в міжнародних компаній British American Tobacco, 11 жовтня закрила виробництво. У зв’язку з цим компанія просить відізвати 25 млн акцизних марок та повернути 505 млн грн.

За матеріалами НВ та ЦН

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...