Миколай Ралик – Владі простіше знищити здоров’я сотням тисяч людей, ніж змусити олігархів витратити гроші на встановлення фільтрів

53

Місцевий екоактивіст Миколай Ралик висловився, щодо промислової зони Запоріжжі, а передусім, які наслідки вона має. Чоловік наголошує, що забруднене довкілля не лише спричиняє передчасну смерть від раку легенів, інфаркту чи інсульту, а й змінює генетику. Екоактивіст закликав кожного замислитись над тим, чи має він право дозволити нищити здоров’я майбутньому поколінню.

“Дякуючи промислові зоні, в мене є робота. Це круто! Але за два останніх роки я витратив більше 100 000 грн на лікування сердечної хвороби, котру МООЗ пов’язує безпосередньо з забрудненням атмосфери. Якби я не знайшов ці гроші, то сьогоднішнього посту не було б. І тепер хвороба смокче гроші кожного дня.
Завдяки роботі, котру мені дали забруднювачі я знаю що я НЕ ПОМРУ від старості. Як не помруть від старості десятки тисяч інших запоріжців. Але ми самі в тому винуваті. Могли виїхати з міста, чи створити умови, коли влада не могла б займатися нічим, крім вирішення проблеми забруднення довкілля.Чим винуваті наші діти і онуки, котрі не можуть ще жити без батьків? Вони завдяки тому, що батьки не добиваються безпечного довкілля, змалку втрачають своє здоров’я.В нас вже 30 % дітей хворі на алергію. Раніше ця хвороба була рідкістю. І знищення амброзії не вилікує їх від хвороби, а лише трохи зменшить їх страждання.
Забруднення не лише спричиняє передчасну смерть від раку легенів, інфаркту чи інсульту. Воно змінює нашу генетику. І діти народжують не такі здорові, як це було на світанку індустріальної епохи.
В Україні є закон про охорону атмосферного повітря. ст 11 вимагає прийняття на території Запоріжжя рішення про поетапне зниження викидів. Якщо воно буде прийняте, то власники підприємств змушені будуть поставити фільтри і переобладнати виробництво. Але цього влада не робить. Бо простіше знищити здоров’я сотням тисяч людей, ніж заставити кількох олігархів потратити гроші на переобладнання виробництва і встановлення фільтрів. Без тиску людей, влада не вирішить екологічне питання. А більшість людей мовчить і дозволяє не виконувати закон. Хай кожен замислиться: чи має він право дозволити нищити здоров’я майбутньому поколінню?”.

Читайе також: Люди залишилися без світла, автомобілі опинилися у сніговому полоні: наслідки негоди в Запорізькій області (ФОТО)

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...