Стали відомі умови вступу до ВНЗ у 2021 році – МОН

95

Стали відомі умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2021 році. Основний етап вступної кампанії заплановано на липень.

Про це поінформували в пресслужбі міністерства освіти і науки України.

У відомстві уточнили, що оскільки ще не відомо, як розвиватиметься ситуація з коронавірусом, майже всі вступники (в тому числі на базі освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді.

Особливості вступної кампанії:

1. Вступникам на лікарські спеціальності ( “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”):

• щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати не менше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів (ця вимога не поширюватиметься на тих, чий конкурсний бал буде вищий 175);

• обов’язковими предметами ЗНО для вступу на зазначені спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом абітурієнт зможе обрати біологію, хімію або фізику.

2. Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури. Водночас вступники на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування тільки з української мови.

Таким чином, комплексне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури не буде тепер обов’язковим для вступників на всі спеціальності.

Вступ до магістратури

Для всіх спеціальностей буде обов’язковим єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ). Вузи зможуть збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%.

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 року і 2021 року, а результати єдиного фахового вступного випробування – лише 2021 року.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...