Стало відомо у зв’язку з чим проводили обшуки в запорізькій “Батьківщині”

440
Фото: Українська правда

Співробітники СБУ «наскочили» з обшуками у квартири членів партії «Батьківщині». У суспільстві одразу ж заговорили про політичний тиск, мовляв, чинний Президент намагається задавити опозицію. Однак, згодом з’ясувався дуже цікавий факт: окремих осіб цієї політичної сили підозрюють у створенні «піраміди» з метою спотворення результатів на виборах, підіграючи таким чином країні агресору.

Сьогодні, 21 лютого, у ЗМІ написали про обшуки у квартирах співробітників та агітаторів штабу «Батьківщина», які діяли в Запоріжжі. Слідчі на руках мали постанову райсуду Києва від 20 лютого про дозвіл на обшук. Члени партії одразу ж заговорили про політичні репресії.

Через деякий час на сайті «Українська правда» з’явилася інформація, що обшуки проходять по всій Україні. Правоохоронці підозрюють близько 30 членів «Батьківщини» у створенні «піраміди», головна мета – спотворення результатів на виборах. Схему, начебто, організував нардеп Руслан Богданов.

Фото: Українська правда

Раніше на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононенко заявив, що спецслужба викрила “виборчу піраміду” під керівництвом народного депутата, яка працювала в ряді регіонів України і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах. Прізвище нардепа Кононенко називати відмовився, щоб “не політизувати ситуацію”, однак на сайті спецслужба виклала документ з прізвищем Богдана. Згідно з іншим файлу, за організацію штабів в регіонах відповідали Владислав Ковалевський, Євген Матвейчук і Вартан Юмукян.

Фото: Українська правда

У свою чергу прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган підтвердила у себе на Facebook, співробітники ДБР і СБУ під процесуальним керівництвом ГПУ провели в четвер більш 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, в 2018 році на території України була створена злочинна організація, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента України 2019 року. Так, в регіонах було створено мережу за принципом “піраміди”: керівник штабу виборчого округу – керівник сектора – старший виборчій дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

При цьому фінансування зазначеної діяльності здійснюється з порушенням вимог ст. 43 закону “Про вибори президента України”, тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, зазначає Сарган. В ході обшуків правоохоронці вилучили готівкові кошти в іноземній і національній валюті, а також чорнові записи.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...