Держприкордонслужба планує посилити в Азовському морі підрозділи й закупити у французької компанії 22 патрульних катери

85
Державна прикордонна служба України збирається закупити у французької суднобудівної компанії OCEA 22 патрульних катери. Про це в ефірі “5 каналу” заявив начальник ДПСУ генерал-лейтенант Петро Цигикал. 

“Ми опрацьовуємо можливі варіанти посилення наших морських підрозділів в Азовському морі. Ми вже провели поточний ремонт кількох наших кораблів і катерів, в минулому році на службу заступили катери проекту UMC-1000 з поліпшеними ходовими характеристиками, проведено ремонт корабля “Донбас”, але це тільки початок”, – розповів він.

За словами Цигикала, Держприкордонслужба планує створити в Азовському і Чорному морях “потужні й мобільні угруповання прикордонних кораблів і катерів”, які могли б виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти військовим загрозам.

“Якщо всі питання по цій угоді будуть успішно вирішені, це дасть нам можливість повністю прикрити лінію морського кордону і забезпечити його надійний захист”, – зазначив генерал.

Фото: mil.in.ua

Глава ДПСУ додав, що на узбережжі Азовського моря вже побудовано п’ять веж для контролю за надводною обстановкою. Протягом року їх повинні обладнати засобами візуального та радіотехнічного контролю, передає Національний Промисловий Портал.

Джерела в МВС повідомили, що переговори про закупівлю катерів ведуться з французькою суднобудівною компанією OCEA, яка спеціалізується на будівництві моторних яхт. З недавніх пір компанія почала будувати й кораблі для військових і поліції. Катери OCEA купують Алжир, Бенін, Нігерія, Суринам, Індонезія та інші країни.

Поки незрозуміло, який тип катерів вибере наше прикордонне відомство. Лінійка техніки, яку виробляє компанія, досить широка – від зовсім маленьких річкових катерів до великих патрульних кораблів океанської зони та навіть ракетних катерів. Швидше за все, ДПСУ візьме катера декількох типів, від 20 до 35 метрів, водотоннажністю від 100 до 500 тонн.

Читайте також: Важливо, хто буде Головнокомандувачем ЗСУ, щоб ми не скотилися на 5 років назад, – ветеран ЗСУ

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...