До уваги запоріжців: в соцмережах продовжують поширювати фейки з приводу медреформи

658
Зважаючи на те, що в соціальних мережах продовжують поширювати неправдиву інформацію стосовно медичної реформи, журналісти Forpost вирішили остаточно розповісти громадянам як будуть надаватися медичні послуги з початку 2019 року. 

До нашої редакції звернулася мешканка міста Запоріжжя Тетяна, яка попросила пояснити, чи дійсно з 2019 року всі медпослуги та прийом лікаря будуть платними для тих, хто не підписав декларацію? Відповідь одна та остаточна – НІ! Медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах для всіх пацієнтів будуть безоплатні.

До червня 2019 року включно, всі комунальні медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу. Але навіть після цього пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Водночас сімейний лікар може запропонувати пацієнтові укласти з ним декларацію. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів – порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Підтвердження того, що медичні послуги для всіх громадян України з 2019 року будуть безкоштовними, надала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. На своїй сторінці в Facebook Супрун зазначила, що  з нового року нічого не зміниться! Люди, які не підписали декларації, зможуть прийти до амбулаторії й безоплатно отримати допомогу.

“Чи є у вас свій лікар, чи ні, якщо ви знаходитеся у невідкладному стані й потребуєте первинної медичної допомоги — вам її нададуть безоплатно у будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри”, – наголосила в.о. міністра охорони здоров’я. 

Людей збивають з пантелику неправдиві оголешення та новини в соцмережах, автори яких не перевірили вказану інформацію. Навіть департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради поширив неправдиву інформацію, чим ввів в оману місцян.

Підкреслемо, що такі повідомлення – фейки!

“Якщо бачите оголошення, не потрібно одразу ж бігти в амбулаторію, якщо не планували там обирати собі лікаря. У вас ще достатньо часу, щоб обрати спеціаліста там, де забажаєте. Але зважайте, що кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього не варто”, – прокоментувала Супрун. 

“Закінчується перший етап реформи в охороні здоров’я. В зв’язку з цим, з 2019 року прийом сімейного лікаря та всі…

Опубліковано Уляна Супрун П'ятниця, 7 грудня 2018 р.

“Сподіваюся на місцях оперативно донесуть цю інформацію до медзакладів. Також поділіться цим з друзями, щоби нікого не було введено в оману!”, – зазначила Уляна Супрун.

Читайте також: Українцям заборонили вживати ліки, які викликають рак – перелік

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...