Оприлюднені вражаючі подробиці розкрадань в ЗСУ колишніми міністрами оборони

1643

Спеціальна  комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил України оприлюднила свіжі дані.  Згідно розслідувань, за кожного міністра оборони до 2014 року з армії зникали озброєння, техніка та земля.

Міноборони втратило сотні тисяч одиниць техніки та озброєння, а також десятки тисяч гектарів землі. Трьом екс-міністрам вже оголосили підозру. Справу нині розглядають слідчі Державного бюро розслідувань.

Найбільше землі Міноборони було розпродано за очільника відомства Анатолія Гриценка. Як повідомив голова слідчої комісії Іван Вінник, загалом за час перебування на посаді Анатолія Гриценка було безоплатно відчужено 167 військових містечок, майже п’ять тисяч будівель і споруд та 15 тисяч гектарів землі. Техніка ж – продавалася за ціною в десятки разів нижчою за ринкову. За попередніми підрахунками держава недоотримала сотні мільярдів доларів через ці оборудки.

Слідство у цій справі ще триває. Підозри вже оголосили трьом екс-міністрам – Єжелю, Саламатіну і Лебедєву. В діях решти очільників оборонного відомства члени комісії також вбачають злочинний умисел.

За результатами розслідування, члени комісії заявили про зв’язок між діями винуватців розкрадань і подальшою російською агресією, яка призвела до окупації Криму та Донбасу.

– Їхня безпосередня персональна відповідальність знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв’язку з подальшою російською агресією, яка відбулася в 2014 році, тому що українська армія була знекровлена, деморалізована, без техніки, без озброєнь, без одягу, без системи забезпечення інфраструктури, логістики тощо, – наголосив голова ТСК Іван Вінник.

Цей факт підтвердив і Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

– Скорочення кількості необхідних для армії бойових танків, бмп, артилерії, літаків, спецзасобів, понтонів, автомобілів тощо призвело саме до того трагічного стану ЗС, який ми мали в 2014му, а подекуди маємо і тепер, – прокоментував Юрій Луценко.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...