Представники місцевого самоврядування в Запорізькому районі розповіли, як змінились території завдяки реформі децентралізації

337
В 2017 році в Кушугумі відкрили побудовану "з нуля" лікарню

Реформа децентралізації, ініційована центральної владою, за підтримки Європейського союзу, є найуспішнішою, адже вона кардинально змінила життя в регіонах.

Про це заявили представники місцевого самоврядування Запорізького району під час зустрічей з мешканцями. Голова Запорізької РДА Анатолій Васюк з головним лікарем КЗ «Запорізька центральна районна лікарня» ЗРР ЗО Тетяною Гудим, заступником начальника управління соціального захисту населення Оленою Коробчук та депутатом Запорізької районної ради фракції БПП «Солідарність» Сергієм Петренком здійснили виїзд на територію Новоолександрівської, Григорівської Миколай-Пільської та Наталівської сільських рад та Кушугумської і Малокатеринівської селищних рад.

Головною темою візитів стало обговорення Перспективного плану розвитку Запорізького району на 2019-2021 року.

Анатолій Васюк наголосив, що завдяки президентській реформі децентралізації вдалося провести велику роботу з розвитку територій, оновити об’єкти соціального культурного призначення та відремонтувати дороги місцевого значення.

– Протягом 2015-2018 років на території Запорізького району реалізовувалися проекти, спрямовані на соціально-економічний розвиток за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів на загальну суму: 145,3 млн.грн. Протягом цього року виконано ямкового ремонту на площі 30 808 м2. Завершено виконання поточного середнього ремонту ділянки Запоріжжя – Біленьке та ділянку дороги від траси Н-08 до селища Кушугум. Протягом трьох років на будівництво, реконструкцію, капітальні та поточні ремонти автомобільних доріг комунальної власності у населених пунктах району витрачено 21 млн. грн., – відзвітував перед мешканцями району Анатолій Васюк.

Голова райдержадміністрації поділився амбітними планами, які вдасться втілити завдяки продовженню впровадження президентських ініціатив.

– Попереду ще амбітніші плани, а саме: в Широківській сільській раді найближчим часом планується реалізація двох інвестиційних проектів з будівництва сонячних електростанцій з наступним виробництвом електроенергії та передачею її місцевим локальним мережам, – наголосив Анатолій Васюк.

Очільник РДА зазначив, що позитивні зміни продовжаться у всіх сферах, бо пріорітети вже визначені.

Основним напрямком розвитку агропромислового комплексу Запорізького району є нарощування темпів виробництва сільськогосподарської продукції, збільшення прибутковості підприємств. Також, підвищення продуктивності рослинництва і тваринництва з урахуванням районних особливостей.

Пріоритетним напрямком розвитку дорожньої інфраструктури району є проведення ремонтних робіт дороги у напрямку Запоріжжя-Біленьке та Оріхівський напрямок Степне-Новоолександрівка.

Перспективним планом розвитку Запорізького району передбачається продовження роботи із забезпеченням мешканців питною водою, а саме: будівництво водогону від с.Бабурка до с. Біленьке, реконструкція північно-групового водогону від м.Запоріжжя до с. Лукашево для водопостачання мешканців району (перша черга же виділені 700 тис. грн. на розробку проектної документації) та друга черга з подачі води до Миколай-Пільської сільської ради.

В галузі освіти – поетапне створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку, зокрема створення 7 додаткових груп на 150 вихованців у Малокатеринівському, Балабинському Кушугумському дошкільному закладі та реалізація концепції розвитку інклюзивної освіти в навчальних закладах району, оснащення навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання.

В соціальній сфері продовжити роботу із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також, зміцнення матеріальної бази для розвитку фізичної культури та спорту району, а саме: будівництво нових спортивних майданчиків та реконструкція наявних, будівництво спортивного стадіону на території Біленьківської сільської ради в с. Мар’ївка, закупівля спортивного обладнання та інвентарю.

В галузі культури планується: проведення ремонтних робіт та придбання необхідного обладнання для сучасного та якісного обслуговування мешканців району; створення районного музею; відновлення функціонування Наталівського клубу та облаштування належного приміщення для проведення культурно-масових заходів Кушугумського клубу.

Окремо учасники зустрічі зупинились на реформі медицини, впровадження якої продовжується в районі.  Покращення в обслуговуванні мешканці відчувають вже сьогодні. Але попереду – нові зміни: будівництво амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Широківської громади в рамках Програми Президента України «Сільська медицина», будівництво амбулаторії, яке надасть можливість вирішити найголовніше проблемне питання громади – надання доступної, своєчасної та якісної медичної допомоги населенню; реконструкція приміщень Центральної районної лікарні та лікувально-профілактичних закладів району, їх комп’ютеризація; продовження у 2019 році ремонту та відкриття відділення анестезіології і інтенсивної терапії Центральної районної лікарні на 6 ліжок, якого не було в структурі районної лікарні, продовження ремонту частини урологічного корпусу, в якій буде розгорнуто відділення; капітальний ремонт Лежинської амбулаторії, ремонт амбулаторії забезпечить якісну медичну допомогу майже 1752 мешканцям.

Учасники зустрічей зійшлися в думці, що для продовження позитивних змін в районі дуже важливо не сходити зі шляху розвитку. Для цього потрібно, щоб робота, яку проводив Президент України минулих п’ять років, продовжувалася.

– Кожен українець бачить, які зміни відбулись в країні за останні п’ять років, – зазначив депутат Сергій Петренко, – Україна зробила величезний прорив і на міжнародному рівні, і на рівні країни, і на рівні кожного окремого міста, села чи селища. Безумовно, в цьому є беззаперечне досягнення Президента України Петра Порошенка. Мені приємно дивитись, як розквітає наш район, яким він стає розвиненим і сучасним, як люди не хочуть покидати свій край. Президентська реформа децентралізації вже показала дуже вагомі результати, але її впровадження ще триває. І тільки від нас залежить, чи піде Україна далі цим шляхом розвитку, який є можливим тільки з Президентом Петром Порошенком, – підсумував Сергій Петренко.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...