Президент підписав лист-звернення до Генсека ООН щодо сприяння у звільненні українських моряків

54
Фото: president.gov.ua

Понад двадцять чотири тисячі українців і ще понад шістдесят громадських організацій  підписали лист-звернення до Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерріша щодо сприяння у звільненні українських моряків. Автори просять втрутитися в ситуацію і допомогти Україні повернути заручників додому.

Вчора підпис на зверненні поставив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з ініціаторами акції. Більшість з учасників зустрічі на собі відчули, що таке російська агресія. Вадим Свириденко – ініціатор звернення до Генсека ООН – втрапив у полон після Дебальцевого, там же – втратив усі кінцівки. Ігор Гордійчук – Герой України – мало не загинув в Іловайському котлі. Володимир Жемчугов – у полоні втратив зір.

Вони наголосили – з Росією не можна домовитися аргументами здорового глузду. Тільки – силою міжнародної дипломатії

– Треба чітко усвідомити, що московсько-терористичний КГБшний режим, він же це зараз їх тримає як полонених. Він планує, він знає, що цей рік дуже важливий, це рік виборів, він планує їх використати ще як заручників. Крім того, як полонених – заручників. І його генеральна мета тут взяти реванш. От вчора ми також в ліцеї вшановували Героїв Небесної сотні. І це наше найбільше застереження для них, не дай Бог, зробити все, щоби не дати реванш московсько-кгбшним силам, – зазначив Герой України Ігор Гордійчук.

Лист особисто в руки Антоніу Гутеррішу найближчим часом передасть Петро Порошенко. Глава держави заявив, що має намір  застосувати всі міжнародні важелі впливу аби повернути полонених моряків додому.

– По-перше, українці своїх не бросають. По-друге, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоби повернути наших хлопців додому. Для нас принципово важливо, щоби вони вийшли з в’язниць. Бо це знаєте, це як два світи – ми шануємо своїх героїв, які загинули. А вони їх ховають в братській могилі, навіть забороняють згадувати батькам, дружинам. Забороняють інтерв’ю давати про них і все. Як жити в такому мороці? , – сказав Порошенко.

Президент підкреслив, що наступні два дні у Нью-Йорку українське питання буде топ-темою для всіх світових лідерів. Там за наполяганням України і за підтримки союзників відбудуться дебати в Генеральній Асамблеї ООН щодо стану справ на окупованих територіях.

Фото: president.gov.ua

 

 

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...