Президент закликав світ до єдності та солідарності з Україною

117
Президент України Петро Порошенко. Фото : https://www.president.gov.ua
Під час інтерв’ю американському телеканалу CNN, Президент України Петро Порошенко закликав весь світ проявити єдність і солідарність з Україною в захисті її свободи та демократії.

Петро Порошенко розповів про обставини та деталі агресії російських військових проти українських моряків. Глава держави подякував керівництву НАТО, Європейського Союзу, США та інших країн-партнерів за солідарність з нашою країною.

«Це вперше, коли Путін вже просто не приховує більше, що це був його наказ застосувати збройні сили та відкрито розстріляти українських військових на наших кораблях», – наголосив Президент.

Президент також підкреслив, що Україна має двосторонню угоду з Росією про вільне судноплавство в Азовському та Чорному морях і Керченській протоці.

«Відповідно до цієї угоди ми маємо абсолютну свободу пересування через Керченську протоку і в Азовському морі, без будь-яких обмежень”, – сказав Глава держави.

Він зазначив, що блокування українських суден – є абсолютно протизаконними діями РФ, відповідно до міжнародного права щодо вільної навігації.

«Це дуже небезпечний прецедент і ми маємо забезпечити міжнародну реакцію, тому що завтра будь-яке міжнародне судно може бути піддано нападу. Ми не можемо більше з цим миритися», – підсумував Президент.

За матеріалами Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Нагадаємо, вчора ЗМІ опублікували відео допиту захоплених українських моряків, яких утримують у порту анексованої Керчі. На відео вони зізнаються, що нібито порушили «територіальні води» РФ у морі. При цьому можна помітити, що моряки читають підготовлений заздалегідь текст, що може свідчити про тиск на них зі сторони російських спецслужб.

Читайте також: Що означає комендантська година та відчуження майна під час ВС – права та обов’язки

загрузка...
Загрузка...