Щойно Вселенський патріарх вручив митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України – ФОТО

481
Фото - скріншот прямого ефіру зі Стамбулу
Подія, на яку українці чекали 3 століття, відбулася. В Свято-Георгіївському патріаршому соборі у Константинополі (Стамбулі) народилася 15 сестра серед рівних помісних церков православного світу. Хвилину тому Православна церква України отримала Томос Вселенського патріарха.

Сьогодні, 6 січня, в резиденції Константинопольського Патріарха, в храмі Святого Георгія, відбулася божественна літургія – спільне служіння Вселенського патріарха і предстоятеля помісної церкви митрополита Епіфанія. На церемонію в Стамбул приїхало чимало священиків і віруючих з усього світу. Серед присутніх можна було побачити також українських політиків. Українська делегація на чолі з Президентом України Петром Порошенком та його дружиною Мариною Порошенко прибули до храму Святого Георгія з самого ранку та чекали на історичну подію.


Фото - скріншот прямого ефіру зі Стамбулу

Хвилину тому Вселенський патріарх Варфоломій вручив документ (Томос) та посох главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію. Церемонія вручення розпочалася після урочистого освячення води в храмі святого Георгія та Божественної літургії, яка тривала 2 години.

 
Фото - скріншот прямого ефіру зі Стамбулу

Відзначимо, що отримання Томосу – одне з найважливіших досягнень України за останні кілька років. Ця історична подія відновлює справедливість в церковному житті, дарує українському суспільству духовну Незалежність. Завдяки отриманню Томоса, українська Православна церква отримала повну і остаточну незалежність від Москви і її церкви. Українці давно заслужили нову незалежну українську, і найголовніше – патріотичну православну церкву. І це одне з найбільших досягнень Президента, яким він назавжди вписав себе в історію України. Це велика перемога кожного з нас!

Фото – Документ (Томос) для Православної церкви України. Джерело: Укрінформ

Повтор прямої трансляції можна переглянути нижче!

Автор – Forpost 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...