У Запоріжжі готуються до закінчення навчального року

148
Фото прес-служби Запорізької обласної держадміністрації

Лишилося менше менш як місяць до кінця навчального сезону в шкільних закладах. Це означає, що розпочалася активна робота щодо підготовки учнів 11-класів до одного з важливих екзаменів у їхньому житті.

Порядок проведення державної підсумкової атестації у 2018/2019 навчальному році унормовано  Міністерством освіти і науки України. Він істотно не змінився порівняно з минулими роками.

У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з української мови та математики у терміни, визначені закладом. У навчальних закладах з навчанням російською мовою за заявою батьків і рішенням закладу можуть підлягати атестації результати навчальної діяльності з мови навчання, тобто російської. Це ж стосується і осіб, які перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році. При цьому в початковій школі державна підсумкова атестація – це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей. Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу.

У 9-х класах, як і минулого року, державна підсумкова атестація проводитиметься з трьох предметів: обов’язково з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який  обирає педагогічна рада школи, враховуючи побажання учнів. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, інтегрований курс «Література», мова нацменшини. З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за завданнями, розробленими школами у терміни, визначені школами.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів закладів  загальної середньої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти і студентів закладів вищої освіти, які завершують повну загальну середню освіту у 2019 році, зараховуватиметься, як і торік, через результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: української мови і літератури (українська мова) – обов’язковий; математики або історії України (період XX – початок XXI століття) – за вибором учнів; одного з навчальних предметів (із затвердженого переліку) за вибором випускника. ДПА  розпочнеться 21 травня складанням ЗНО з математики, 23 травіня –  української мови  і літератури, завершиться оцінюванням з хімії 13 червня.

У закладах загальної середньої освіти області відповідно до чинного законодавства освітній процес завершується у день, визначений самим закладом освіти, за погодженням з органами управління освітою. Департамент освіти і науки облдержадміністрації з метою забезпечення організованого закінчення навчального  року пропонує провести свято Останнього дзвоника у всіх закладах загальної середньої освіти у єдиний день – 31 травня.

За рішенням закладу після завершення навчальних занять для учнів 1-8-х та 10-х класів можуть бути організовані навчальні екскурсії та навчальна практика.

Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 11-х класів після оголошення результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання до 25 червня 2019 року на урочистих зборах. Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас, у терміни, визначені навчальними закладами, після завершення державної підсумкової атестації.

Розпочато також  роботу щодо організації роботи таборів відпочинку з денним перебуванням, у т.ч. і літніх мовних таборів, для учнів шкіл (особливо дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей пільгових категорій), з максимальним використанням  приміщень закладів загальної середньої і позашкільної освіти.

Протягом літнього періоду 2019 року передбачається функціонування близько 500 таборів на базі закладів загальної середньої та позашкільної освіти для близько 26 тисяч дітей.

У таборах відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої, позашкільної освіти області заплановано проведення спортивно-масових, еколого-натуралістичних і природоохоронних заходів, краєзнавчих екскурсій та туристичних поїздок, проведення конкурсів, відвідування виставок, музеїв тощо. Наразі триває підбір кадрів для роботи в таборах з денним перебуванням зі складу педагогічних працівників закладів освіти, на базі яких заплановано роботу таборів.

Прес-служба Запорізької обласної державної адміністрації

загрузка...