Валерій Прозапас:”Ми маємо армію, яка прогресує, але їй потрібна підтримка всього українського народу”

210
Учасник АТО, офіцер запасу та підприємець Валерій Прозапас розказав запоріжцям як вдосконалюється Нова українська армія за останні 4 роки, а також висловив власне бачення щодо перспективи вступу України в НАТО.

Сьогодні, 22 лютого, ветеран АТО Валерій Прозапас обговорив з бійцями, волонтерами, депутатами та громадськими активістами Запорізької області важливі для нашої країни питання. Тематикою зустрічі була сильна українська армія, яка є запорукою Незалежності нашої держави. Захід почався хвилиною мовчання в пам’ять загиблих військових в зоні АТО та ООС.

“В 2014 році наша держава була на межі зникнення. За 4 роки ми зробили нереальний крок і зараз ми маємо успішну та сильну армію, яка продовжує прогресувати! Повірте мені, я знаю, що кажу, адже бачив життя військових і в 90-ті роки і в пік бойових дій в 2014 році. Те, що ми зараз маємо – це спільна перемога Президента та народу України. Наша нова армія кардинально змінилася і це бачать в усьому світі. Коли я дізнався, що українська армія потрапила до ТОП-10 найсильніших армій Європи, я ще раз впевнився, що ми маємо чим пишатися. За 27 років Незалежності України по-справжньому за армію почали піклуватися лише останні 4 роки. За цей невеличкий, проте дуже показовий період, керівництву країни вдалося відновити обороноздатність, збільшити чисельність військ, забезпечити їх новою військовою технікою, зброєю та необхідними речами”, – розповів Валерій Прозапас.

Коли в 2014 році країна-агресор пішла війною проти України, вона не очікувала, що в нас вистачить ресурсів та сили чинити опір. Проте в Росії помилилися! На захист українських кордонів стали десятки тисяч мобілізованих офіцерів, солдат і добровольців, а також потужний волонтерський рух, який допомагав забезпечувати армію всім необхідним. Учасники зустрічі поставили багато питань офіцеру запасу, але головним було: коли в Україні завершиться війна?

“Війна розпочалася не в 2014 році, а більше 100 років тому. Вона ніколи не закінчувалась і може продовжуватися ще десятки років. Війна з Росією може припинитися тоді, коли зникне держава Україна, чого дуже прагне країна-агресор. Проте, цього ніколи не буде! Україна встала з колін і почала давати відсіч ворогам, захищаючи свій народ”, – наголосив учасник АТО.

На запитання журналістів Forpost: чого бракує українській армії та які перспективи для неї будуть після вступу до НАТО, Валерій Прозапас зазначив, що армії не вистачає стабільності.

“Всі ми знаємо, що Україну та армію підтримують більшість країн світу, проте їй не вистачає підтримки самих українців та стабільності. Щодо НАТО: по-перше, ми всі повинні розуміти, що колективна безпека – реальний варіант того, що на державу не нападуть агресори. В статуті міжнародної організації вказано, що збройний напад на одну або кілька країн-членів вважається нападом на всі країни НАТО. По-друге, це звичайно модернізація. Українська армія була знищена, але відродилася з попелу, а членство в Північноатлантичному альянсі дасть можливість їй ще більше розвиватися та вдосконалюватися. Врешті-решт, в НАТО вступає не армія, туди вступає вся Україна. Я вважаю, що через 10 років ми вже будемо в міжурядовій організації”, – зазначив лектор.

Модератор зустрічі, український кіборг В’ячеслав Зайцев зазначив, що важливим у європейському напрямку є і патріотичне виховання молоді.

“Я постійно відвідую школи для національно-патріотичного виховання у молодого покоління високої патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України. Це є важливим і ми повинні працювати у цьому напрямку” – коментує учасник АТО та депутат Запорізької міської ради від фракції “Солідарність”.

Ветеран АТО підкреслив, що українську армію вдалося підняти з колін і зараз ми маємо сильних захисників, проте їм потрібна підтримка всього українського народу. Попереду в українців є важлива місія – обрати не просто Президента країни, а головнокомандуючого українського війська.

“Нам усім треба підтримувати власну державу та армію. Якщо людина погано говорить про українських військових, які захищають, ціною власного життя та здоров’я, спокій нації та територіальну цілісність країни, – вона лише робить користь для пропаганди ворога. Я бачу лише одну людину в ролі головнокомандуючого на чолі української армії – це Президент Петро Порошенко. Лише він, як розумна та мужня людина, зможе нарешті зробити з України сильну державу, а з народу – непереможну націю. Я вважаю, що керівництво армії змінювати – не можна”, – підкреслив підприємець. 

Читайте також: Порошенко є чи не єдиним лобістом України у світі, – експерт

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...