Запоріжцям пропонують відмовитись від поліетиленових пакетів

929
Фото: Google.com

Поступово цивілізовані країни відмовляються від поліетиленових пакетів. Запоріжці пропонують не відставати, а врешті перейняти закордонний досвід.

У середньому кожний українець за рік «виробляє» 200-300 кг сміття, з якого 10-12% – пластик та поліетилен. При цьому 95% відходів в Україні йде на сміттєзвалища, більшість з яких незаконні та не відповідають нормам, через що пластик та поліетилен поширюється далеко за межі звалищ й полігонів.

Природнім шляхом поліетилен розкладається протягом 100-500 років. Враховуючи масштаби їх виробництва – проблема надважлива. Таким чином прибутковий бізнес, який стартував в Америці у 50-х роках, наробив лиха на всій планеті.

Схоже деякі мешканці Запоріжжя зрозуміли всю важливість питання – на сайті електронних петицій з’явилась пропозиція відмовитись від цього товару у роздрібній торгівлі. Як приклад наведено сусідню Молдову:

«В ЗМІ розміщено відомості про те, що з 1 січня 2019 року в Молдові набувають чинності поправки до Закону про внутрішню торгівлю, відповідно до яких роздрібній торгівлі буде заборонено використання одноразових поліетиленовий пакетів.

Згідно із законодавчими змінами, першими з магазинів зникнуть так звані товстостінні пакети, товщина яких становить понад 50 мікрон. З початку 2010 з роздрібної торгівлі будуть вилучені найшкідливіші, на думку фахівців, пакети у 15 мікрон».

Враховуючи практику європейських країн, пропонується заборонити продаж поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.

Наскільки запоріжці готові бути відповідальними покаже час. Проголосувати можна за посиланням.

загрузка...