У Києві відбудеться ІІ Міжнародна коеренція з медичного канабісу

25

31 травня у Києві відбудеться ІІ Міжнародна медична канабіс конференція – ІМСС-2019.

Перша така конференція минулого року у Києві зібрала понад 500 учасників, серед яких – пацієнти, лікарі, фармацевти, вчені, громадські активісти.

Цього року участь підтвердили вже понад 300 учасників, 125 з яких – лікарі всієї України.

Організатори ставлять на меті змінити ставлення до медичного канабісу для онкохворих людей, зрушити зміни у законодавстві, донести цінність і ефективність засобу для якомога більшої кількості пацієнтів, лікарів і законотворців. Засновники Конференції наголошують на стрімкій зміні ставлення до медичного канабісу в світі. Через велику кількість доказів ефективного використання канабісу для лікування захворювань Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує ООН переглянути класифікацію рослини з огляду на її терапевтичне застосування. Європейський парламент закликає країни ЄС до єдиної регуляторної політики щодо лікарських засобів на основі продуктів конопель. Лікарі й науковці зазначають: канабіс значно ефективніший знеболювальний засіб, аніж, прикладом, морфій для онкохворих. По перше, він не викликає такої серйозної залежності, не має значних побочних дій. По-друге, він не просто знеболює, а й надає ефективну протидію побочним результатом хіміо і променевої терапії, згладжує такі наслідки як нудота, запаморочення, слабкість тощо.

20 травня цього року Верховна рада зареєструвала проект закону Генадія Шабаса “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя”, яким має бути законодавчо врегульовано використання медичного канабісу в медицині та науці.

Проект закону підписаний 102 депутатами.

Процедура розгляду цього законопроекту не має аналогів у історії української законотворчості й є наслідком виконання закону щодо електронних петицій. Процедура розгляду почалась з петиції щодо легалізації медичного канаббісу, яку підписало понад 25 000 українців (мінімум підписантів для розшляду – якраз 25 000 голосів).

За даними МОЗ на легалізацію медичного канабісу в Україні чекають понад 2 000 000 українців, що страждають від хронічного болю, хворіють на онкологію та інші розлади.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...