У Конгресі українців висловили стурбованість від політичних переслідувань в Україні

30

Світовий конгрес українців стурбований призначенням адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника директора ДБР і політичним переслідуванням п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це йдеться у заяві конгресу.

Процеси, які відбуваються в державі, мають ознаки згортання та гальмування демократичних процесів, підкреслили в об’єднанні. І наголосили – для іміджу України в світі і недопущення згортання реформ верховенство права і неможливість здійснення політичного правосуддя надзвичайно важливі.

Світовий Конґрес Українців стурбований останніми новинами у розслідуванні справи резонансного вбивства Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, в тому числі, екс-президента України Петра Порощенка.

Хотіли б ще раз підкреслити важливість дотримання принципів верховенства права та неможливості здійснення політичного правосуддя й тиску на судову гілку влади. Будь-які розслідування мають відбуватися у повній відповідності до норм чинного законодавства, а не скеровуватися політичними рішеннями. Це є першочергові завдання для утвердження міжнародного іміджу України як правової держави, адже кожен громадянин України має право на законний захист і справедливий суд.

Окремо хотіли б відзначити занепокоєння недавнім призначенням колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного Бюро Розслідувань (ДБР). СКУ поділяє думку значної частини світового українства щодо неприпустимості такого призначення через очевидний конфлікт інтересів Олександра Бабікова, а також через фактичне нівелювання значення й досягнень Революції Гідності. СКУ сподівається на перегляд рішення щодо цього призначення, закликає провести повторний прозорий конкурс на посаду та оприлюднити повну інформацію про перебіг такого конкурсу, не допускаючи дій і рішень, які нищать репутацію ДБР та викликають стурбованість щодо можливості реваншу антидемократичних сил в Україні – йдеться у повідомленні.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...