У Широківській ОТГ відкрили меморіальну дошку українським Героям – фото

191
Сьогодні, 21 січня у Широківській об’єднаній територіальній громаді відкрили меморіальну дошку Героям 37-го мотопіхотного батальйону. Пам’ятний знак встановлено на адміністративному приміщенні сільської ради, яке розташоване на однойменній вулиці – Героїв 37 батальйону.

В офіційному заході взяли участь ветерани АТО, воїни громади та Запоріжжя, також приїхали представники обласної влади та прийшли звичайні мешканці, для яких пам’ять про Героїв є важливою та необхідною подальшого розвитку міцної нації. Захід проходив також за участі командира батальйону, якому присвятили меморіал.

Олександр Лобас, перший комбат 37-го мотопіхотного батальйону, згадав стратегічно важливі позиції Донецької області, які свого часу боронили його побратими: жовтень, листопад, грудень 2014 – Авдіївка, промзона, Червоний Патизан, з січня 2015 – Гнутово, Талаківка, з лютого 2015 безпосередньо Широкіно. В подальшому воїни 37 батальйону були задіяні у напрямку Авдіївка – Водяне, Тоненьке, зараз – на Маріупольському напрямку, вказано на сторінці Широківської ОТГ.
«Коли поруч були запоріжці, ми знали, що ворог з того боку не пройде», – зазначив Тимур Книш, боєць батальйону Донбас, нині спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, згадав свої військові будні і відвагу бійців з 37-ки. Високу мотивацію і патріотизм воїнів 37 батальйону передусім пояснюють тим, що це фактично був добровольчий батальйон, адже більшість, 80% його складу, були саме добровольці. 

Після церемонії урочистого відкриття меморіалу відбулось покладання квітів і символічно у переддень Дня Соборності, відзначення 100-річного ювілею проголошення Акту Злуки – об’єднання українських земель в одній державі, всі присутні, взявшись за руки, утворили «Живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель.

фото – Андрій Хімічев

загрузка...