У водоймах Запоріжжя, а також області знайшли холероподібні вібріони

428
Фото - ілюстрація

Систематично водойми Запорізької області перевіряють на збудник холери, задля уникнення катастрофи. На сьогодні епідемічна ситуація з холери в області спокійна, однак на деяких територіях проби показали незадовільні результати, повідомляє прес-служба Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України.

Протягом тижня (з 3 серпня-9серпня) на холеру досліджувалося 84 проби води, у тому числі 24 проби на Азовському морі, 17 на річці Дніпро, 16 – інших річок та ставків, 24 проби стічних вод інфекційних лікарень/відділень лікувальних закладів області, 3 проби стічних вод до очищення, відібраних на міських очисних спорудах знезараження.

Результати показали, що серед позитивних – три проби Азовського моря (м. Бердянськ), 2 проби води річки Дніпро у Запоріжжі, 6 проб річки Молочна (м. Мелітополь – 2, Мелітопольському районі – 4), 1 проба Старичного озера, 1 проба стичних вод інфекційного стаціонару до знезараження у м. Мелітополі, та 1 проба річки Гайчур у м. Гуляйполе.

Нагадуємо, що холероподібним вібріонам притаманна властивість спричиняти поодинокі захворювання на гострі кишкові інфекції з легким перебігом, без ускладнень та які не схильні до широкого розповсюдження. Холероподібні вібріони не є збудником холери і не можуть викликати захворювання на холеру.

Читайте також: Скоро у Запоріжжя знову насуне злива — прогноз

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...