У ВРУ зареєстровано постанову про невизнання виборів президента Білорусі

26

У Верховній Раді Україні зареєстровано проект постанови про невизнання результатів виборів президента Білорусі, які відбулися 9 серпня. Про це повідомив «Уніан» з посиланням на постанову народного депутата Олексія Гончаренко.

Документом пропонується ухвалити заяву Верховної Ради про невизнання легітимності виборів президента Білорусі та неприпустимість насильства проти мирних протестуючих.

Вибори в Білорусі: довідка

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати виборів. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську – 9,9%, за Анну Канопацьку – 1,68%, за Сергія Черечня – 1,13%, за Андрія Дмитрієва – 1,04%, проти всіх – 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися зіткнення з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • Увечері 10 серпня масові протести в Білорусі продовжилися. Вранці 11 серпня кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська залишила країну і зараз перебуває в Литві.
ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...