У Запоріжжі автовласникам скоро можуть заборонити паркуватись у дворах 

953
Фото: Google.com

Паркуватися всередині нових житлових кварталів заборонять по всій країні. Заборона буде стосуватися тільки тих будинків, зведення яких почнеться після прийняття нововведення. Про це заявив заступник глави Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, наші житлові двори перенасичені хаотично запаркованими автівками, що не тільки псує зовнішній вигляд, але і несе загрозу для безпеки життя людей через загазованість повітря та блокування проїздів пожежної та іншої спецтехніки у разі надзвичайних ситуацій.

“Безліч хаотично припаркованих авто у дворі будинку?! Для німців або австрійців це жахливий сон. Для українців – повсякденна реальність”, – зазначив Парцхаладзе.

У нових Державних будівельних нормвх України щодо планування та забудови територій пропонується заборонити проектування та організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів, адже житловий простір повинен використовуватися на благо мешканців будинків. А саме – для створення дитячих ігрових майданчиків, зручних зон для відпочинку, озеленення всередині кварталів.

Тепер парковки та гаражі рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови. Це можуть бути наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі, а у випадку історичних та центральних районів міст – виключно підземні гаражі.

Фото: facebook.com

Повідомляється, що проект нового ДБН «Планування і забудова територій», розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» та інших, буде затверджений у найближчий час.

загрузка...