У Запоріжжі кінотеатри «Зірка» та «Космос» можуть позбавити статусу соціально-культурного призначення

81
Фото взяті з Google.com

Депутати вважають, що кінотеатр «Космос» та «Зірка» давно треба було передати в приватизацію, аби нові власники зробили ремонт в будівлях. Зараз вирішується питання, як це можна зробити.

Під час засідання депутатської комісії з питань торгівлі та підприємництва, заступник директора департаменту комунальної власності та приватизації Максим Хитрик повідомив, що по суті «Зірка» та «Космос» не являються кінотеатрами», проте цей статус несе певні перепони, пов’язані з розпорядженнями ними, як обєктами нерухомості, повідомляє «061». Тому їх треба позбавити статусу соціально-культурного призначення.

«Довго і болісно, але у цих об’єктів з’явилися орендарі. У 2019 році в оренду взяли «Космос» і у 2020 році – «Зірку». І те й інше будівля знаходиться в безсторонньому стані. У кінотеатрі «Космос» зараз все ще проводять проєктно-вишукувальні роботи, а в «Зірці» вже проводять ремонтні роботи. Зараз ми спільно з департаментом культури підготували спільний проєкт про виключення будівлі кінотеатру «Космос» і «Зірка» з-поміж об’єктів соціально-культурного призначення », – прокоментував Хитрик.

Чиновники заявили, що ці обєкти вже давно треба було здати в оренду, хоча б через те, що вони знаходяться в аварійному стані. Для прикладу, «Космос», має 4 групу аварійності, а «Зірка» не передбачена для використання.

«За цим об’єктам вже є проєкти. По «Космосу» зараз чекають на висновки експертизи. У нас були наради з орендарями про те, що вони усунуть аварійності й насамперед зроблять фасад і тільки після цього ми будемо приймати питання про приватизацію », – прокоментував глава департаменту Сергій Білов.

Також в департаменті підкреслили, що обєкти ще й досі є комунальними, тому їх треба перейменувати зі «будівля кінотеатру» на «будівля». В приватизацію орендарі можуть отримати колишні кінотеатри, тільки після приведення фасаду будівлі в належний стан.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...