У Запоріжжі на 13 мільйонів лише розрили територію ботанічного саду, реконструкція не ведеться

179

У Запоріжжі ніяк не можуть звільнити заступника міського голови Анатолія Пустоварова. Усунення фігуранта корупційних скандалів, серцеїда та втікача у білих тапочках останнього разу знову провалилося, бо ж надто багато своїх, які складають більшість у Запорізькій міські раді.

Варто зазначити, ініціаторами звільнення є не одні і ті ж люди, все що їх об’єднує – статус опозиційності до більшості. Причини також різні, але всі вони пов’язані із покровительством та участю у темних схемах освоєння бюджетних коштів. Цього разу Пустоварова вимагають усунути від справ через конфлікт у Міській лікарні №5. Нагадаємо, там зараз масово звільняються медики через тиск на них головного лікаря Івченка, який є протеже Пустоварова. Перший, за інформацією медіа, навіть був причетний до фінансування бандитських угрупувань в Донецьку та Луганську. І це цілком ймовірно, бо ж до високих посад в Запоріжжі, Івченко проживав і крутив процесами в Луганську.

18 грудня знову запланували розгляд питання про звільнення з посади Анатолія Пустоварова. І хоч мало хто вірить, що з нинішнім складом міськради це можливо, спроби все ж тривають.

Тим часом, у соціальних мережах блимають його фото на об’єктах, які отримали підтримку з бюджету. Мало яке відкриття після ремонту чи реконструкції проходить без чиновника.і яскравих світлин на сайті мерії та підконтрольних медіа.

Здавалося б, це ж добрі справи, коли господарник вправляється з поставками до медичних закладів міста, харчуванням та ремонтами в дитячих садочках, реформує сферу соціального захисту запоріжців (навіть очолив міський оперативний штаб для вжиття термінових заходів щодо соціального захисту бездомних осіб та створив Дорожню карту соціального захисту бездомних осіб у місті Запоріжжя). Втім, станом на сьогодні жодних коштів у створення нічліжки, центру реінтеграції та соціального таксі місцевими урядниками не передбачено. А це означає – імітація діяльності є, але результату не буде, бо ж немає послідовних дій.  Відомо, що в минулому кошти бюджету, виділені на центр реінтеграції бездомних осіб, були перенаправлені на інші цілі. Тобто, у 2020 році бомжів першими (можливо, тримаючих в руках гасло мера «Формуємо бюджет разом!») побачать інвестори, коли прилетять до аеропорту «Запоріжжя»…

А прямо зараз правозахисники зацікавилися культурним об’єктом «озеленення Пустоварова»: реконструкцією Запорізького міського дитячого ботанічного саду. А все тому, що з 32 920996 грн (сума договору) згідно умов тендеру проведеного на початку року (переможець ТОВ «Ерін Буд»), на сьогодні освоєно лише 13 мільйонів та й то, не відомо на що. На ці кошти було вирито котлован та завезено металоконструкції. Рік завершується, невже і тут буде довгобуд – занепокоєні місцеві жителі.

«Ладно, ті господарники мости не можуть добудувати, але провести реконструкцію ботанічного саду значно простіше. Вирили котлован і покинули, а люди кажуть, що від загальної суми, яка була запланована на реконструкцію, вже 13 мільйонів освоїли, маю логічне питання – на що витратили цю суму? Подивіться самі (показує на об’єкт – ред.) де ви тут бачите 13 мільйонів? А вони ще планують знову рватися до влади» – коментує мешканець міста Володимир Швець. 

Замовник робіт з реконструкції дитячого ботанічного саду – Департамент освіти і науки Запорізької міської ради. Він є підконтрольним саме заступнику міського голови м. Запоріжжя з соціальних питань Пустоварову А.І. Цікаво, що ТОВ «Ерін Буд» (ЄДРПОУ 41375764) є супер переможцем місцевих тендерів, де замовниками виступають структури ЗМР, у переважній більшості ті, що знаходяться у зоні впливу Анатолія Івановича.  Засновником фірми «Ерін Буд» є Васильєв Олег Іванович, керівником Ходарєв Андрій Анатолійович. За даними https://opendatabot.ua минулий власник ТОВ «Ерін Буд» Глушко Дмитро Вікторович, засновник громадської організації осіб з інвалідністю «Шляхи до життя», один з ініціаторів проведення «Школи пацієнта».

Ознайомитися з історією перемог ТОВ «Ерін Буд» можна на сайтах https://prozorro.gov.ua та  https://dozorro.org. Також є відкритими дані щодо кримінального провадження до ТОВ «Ерін Буд», внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080000000096 від 14.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Про те, як місцеві чиновники віддають тендери «своїм», навіть якщо вони набрали вже понад норму і не можуть справитися з поточними завданнями, ходять легенди. Звідси і затягування процесу реконструкції, перекладання договорів з визначенням нових строків закінчення реконструкції, та невиправдано великі суми, в яких, кажемо – мабуть, закладений інтерес «диригента». У багатьох легендах головним «героєм» є саме Анатолій Пустоваров, який славиться добрим імунітетом на звільнення.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...