5 травня у Запоріжжі відбувся захід, присвячений бійцям полку «Азов», який було засновано 10 років тому.
Як пише «Суспільне», на акцію прийшли чинні бійці військового формування, а також рідні та близькі тих, хто загинув або перебуває у російському полоні.
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9902824670e4e2dc.jpg)
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8d810b107469509a.jpg)
До акції долучилися військові полку «Азов», рідні та близькі полеглих та полонених бійців військового формування — усього було близько 60 учасників.
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/03adbed5d79c83dd.jpg)
До заходу долучилася жителька Запорізької області Наталя — її син п’ять років служив у ЗСУ за контрактом, з яких два роки — у полку «Азов». 2 квітня 2022 року 25-річний чоловік загинув, тримаючи оборону міста Маріуполь на Донеччині:
«Коли почалася повномасштабна війна, він покинув роботу, зібрав сумку і сказав: «Я поїду до своїх у Маріуполь». Спілкуватись було дуже важко, звʼязку не було, він брав з собою роутер, вилазив на дахи багатоповерхових будинків, аби тільки написати «все добре». Йому було 25 років. Дружини не було, була кохана дівчина, з якою планували одружитися, на жаль не встигли».
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/7c5f3972faac444d.jpg)
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/16a8a006b30668a3.jpg)
Співорганізаторка заходу Ярина Геращенко розповіла, що мета акції — нагадати про українських бранців, які досі перебувають у російському полоні, та згадати тих, хто загинув:
«Сьогодні зібрались для того, щоб згадати полонених, а також тих, хто досі боронить нашу країну. За ці 10 років «Азов» став одним з найпотужніших підрозділів звісно. А так, як в цьому підрозділі найбільше травм, тож найбільше і загиблих».
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/26784314a1bbc26c.jpg)
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/3d094bd9ed2dd879.jpg)
Хлопець Ярини — Ростислав — також деякий час був бійцем «Азову». Чоловік загинув 28 грудня 2023 року, виконуючи бойове завдання в Авдіївці:
«Мій Ростислав він також був азовцем, до 18 лютого він воював. Загинув вже, будучи в Силах спеціальних операцій. Це непоодинока історія, адже азовців минулих не буває. Важливо нам почитати не тільки та загиблих, а й за полонених, а й за тих хлопців, які боронять нині», — поділилася Ярина.
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/052583b71cb81d0a.jpg)
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/7cd0d32c87ac74cc.jpg)
Серед співорганізаторів заходу — Наталія Бабіч. Її 41-річний син загинув 15 квітня 2022 року, обороняючи Маріуполь та завод «Азовсталь»:
«Казати можна багато: мотивований, активний та патріотичний. До останнього дихання, з початку створення «Азову». Мені заборонено було дзвонити, при тому, що він очолював звʼязок. Перше, що він сказав: «Інфраструктура Маріуполя зруйновується». Він не одружений був, себе присвятив боротьбі».
!["Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов" "Став одним з найпотужніших підрозділів": у Запоріжжі відбувся захід, присвячений десятій річниці створення полку "Азов"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/cc122e6026d0c285.jpg)
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp