У Запоріжжі відкрили оновлену музейну експозицію “Майдан” – ФОТО

66
Фото: zor.gov.ua

Сьогодні в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї урочисто відкрилася оновлена експозиція «Майдан – початок незалежності», присвячена подіям Революції Гідності 2013-2014 років.

Як повідомляють у прес-службі ЗОГА, наукові працівники музею разом із активістами Майдану організували збір матеріалів безпосередньо під час подій у середмісті Києва. Знайшли чимало раритетів і в Запоріжжі. Багато цінних артефактів передали друзі музею. Тепер краєзнавчий музей має великий «майданівський» комплекс, що складає основу експозиції: державні прапори України із написом «Запорізька обл. м. Василівка» та прапор «Zапоріжжя», що були на революційних барикадах у Києві; зброя повстанців – бруківка, пляшки із запальною сумішшю, металеві та дерев’яні палиці; саморобні щити, різноманітні каски; бронежилети, якими захищались майданівці; залізна бочка та урна, які слугували «польовими пічками» для обігріву у морозні дні; листівки для інформування – загалом понад 100 предметів.

Окремий розділ присвячений Небесній Сотні, бійцям Євромайдану, загиблим під час жорстоких дій влади проти народу.

Для створення ефекту присутності та емоційного сприйняття подій, в експозиції використана проекційна відеотехніка та звуковідтворююча техніка.

Фото: zor.gov.ua

Читайте також: На главной площади Запорожья подняли крымскотатарский флаг — ФОТО

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...