У Запоріжжі відкрили патріотичний мурал, який відновлювали після дій вандалів – фото, відео

822
Патріотичний мурал присвячений борцям за волю України різних поколінь відкрили вже вдруге. Після дій вандалів його довелося відновлювати.

Наприкінці минулого року, спеціально до 100-річчя Української революції 1917-1921 років у місті з’явився цей стінопис. На ньому зображені захисники України полковник УНР Петро Болбочан, український козак та сучасний захисник України від російських окупантів.

Одразу після офіційного відкриття над муралом поглумилися вандали, облили його червоною фарбою, прямо по центру. За підтримки народних депутатів Ігоря Артюшенка  та Миколи Фролова стінопис відновили. Сьогодні він має вигляд, як у день першого відкриття.

На офіційний захід прийшли запоріжці, для яких історія є важливою складовою самоусвідомлення українців, народний депутат Ігор Артюшенко та керівник Департаменту культури та туризму національностей та релігій Запорізької обласної адміністрації у Запоріжжя Владислав Мороко.

Звертаючись до запоріжців Ігор Артюшенко зазначив:

“Ми сьогодні розуміємо, що як і 100 років тому російська агресія проти України  продовжується, вона є всюди – на фронті, в економіці, вона є в ідеологічних та історичних площинах та в ЗМІ. Це гібридна агресія всіма доступними методами. Це ми бачимо і в Запоріжжі і руйнування цього муралу є тому підтвердження. І хоча люди, що це зробили досі не знайдені, я вважаю ми мусимо продовжувати нашу боротьбу, бо вся історія української державності це історія за незалежність та свободу, за право називатися українцями та на мапі світу бачити свою державу.

Якщо колись комусь знову прийде в голову спаплюжити українську історію пошкодивши цей мурал, я переконаний, знайдуться люди, що його вкотре відновлять.  Сто років тому Симон Петлюра казав – держава понад партії, нація понад класи і ми з вами завжди будемо мислити саме цими категоріями державності. Якщо так буде, ми обов’язково матимемо вільну та заможну Україну” – сказав Ігор Артюшенко.

Владислав Мороко наголосив на важливості розуміння та знання історії, бо вона може навчити та вказати, який шлях є точно неправильним.

На цьому муралі зображені покоління воїнів, що захищали Україну в різні століття, це ми наголошували на його відкритті в грудні. Саме у цьому місці відбувалися важливі події в історії України, тож воно обрано не випадково. За два тижні після відкриття муралу він був пошкодженим.

Ми сьогодні маємо пам’ятати долю центрального персонажу цього стінопису. Рівно 100 років тому,  28 червня Болбочан був розстріляним за наказом Петлюри. Директорія на той час вважала, що треба “замирюватися” з більшовиками, а Болбочан вважав, що треба зміцнювати армію та боротися до кінця, це єдиний шлях для збереження України. Загинув Болбочан, з часом загинула армія, згинула директорія. Ми сьогодні маємо пам’ятати –  Росія не вміє домовлятися, вона розуміє лише силу. Будь-які спроби підписувати з нею мир закінчуються знищенням тих, хто це підписує” – наголосив Владислав Мороко.

Варто зазначити, з ініціативи Департаменту культури та туризму національностей та релігій Запорізької обласної адміністрації у Запоріжжя з’явиться цілий десяток патріотичних муралів. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...